Menu
Úvod  › 

5 věcí, které byste se měli naučit z nepodařeného vztahu

Nedopadlo to a rozešli jste se. Místo toho, abyste ale truchlili, můžete se ze zpackaného vztahu poučit a zachránit tím i své budoucí lásky.

Je jedno, jak dlouho jste spolu chodili a jestli to skřípalo hned od začátku, nebo šlo až o předsmrtnou křeč. Důležité je, že minimálně jeden z vás vyhodnotil váš vztah jako nevyhovující a rozešli jste se. Jenže zpackaný vztah nemusí být jen příčinou deprese, ale můžete se z něj také poučit do budoucna. Následující věci byste se z nepodařeného vztahu měli naučit. V příštích vztazích se vám budou velmi hodit:

1. Potřeba volného prostoru

Celá řada lidí se mylně domnívá, že láska a vztah znamená, že spolu partneři tráví čtyřiadvacet hodin denně. Jenže pokud má váš vztah fungovat, potřebujete oba dva nejen sdílení ale také dostatek prostoru pro sebe. Není nic špatného na tom, když budete trávit nějaký čas o samotě, nebo každý se svými přáteli. Naopak dostatek prostoru ve vztahu znamená, že jste neztratili svou identitu, ale jste schopni akceptovat plnohodnotný vztah.

2. Zamilovanost je pouze dočasná.

Až budete navazovat další vztah, vzpomeňte si, s jakými růžovými brýlemi začínal vztah, který právě skončil. Fáze zamilovanosti je vždy pouze dočasnou záležitostí a v rámci ní vás váš vyvolený snadno okouzlí a přehlédnete věci, které by pro vás byly v normálních okolností nepřijatelné. Uvědomte si, že až zmizí obligátní motýlci v břiše, budete postaveni před realitu a možná budete muset čelit dalšímu zklamání. Pokuste se tedy nepřehlížet varovné signály hned zpočátku.

3. Nenáležíte si.

Odborníci upozorňují na to, že celá řada vztahů ztroskotá kvůli snaze partnerů jeden druhého vlastnit. Je úplně jedno, jak dlouho jste spolu, co jste spolu zažili, nebo kolik jste spolu zplodili dětí, vaše drahá polovička zkrátka nikdy nebude vaším majetkem - stejně jako vy nepatříte nikomu jinému než sobě. Respektujte toho druhého jako samostatnou osobnost a tolerujte ho.

4. Ukliďte si v sobě.

Pokud nebudete mít pořádek sami v sobě, nebude vám fungovat žádný vztah. Ujasněte si své priority, to, co vlastně chcete a očekáváte i to, co jste ochotni sami dát a obětovat. Jestliže nerozumíte sami sobě, nemůžete očekávat, že vám porozumí někdo další.

5. Nepřevychovávejte.

Můžete změnit spoustu věcí, ale nikdy se nepokoušejte svého partnera měnit a převychovávat. Pokud nejste schopni tolerovat svého partnera s většinou vlastností a zvyků, které má, raději neztrácejte čas vás obou, protože takový vztah nikdy nebude fungovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články