Menu
Úvod  › 

10 signálů, že nejste připraveni na vážný vztah

Stěžujete si, že vám vztahy nevychází a nedaří se vám najít tu pravou? Možná je to proto, že nejste na vážný vztah ještě připraveni. Následujících deset signálů vám napoví.

1. Máte pocit, že jste ještě nepoznali dost žen.

Jestliže máte pocit, že jste ještě neabsolvovali dost schůzek, nepoznali dost žen a ještě si dost neužili, je nesmysl snažit se uvázat do pevného svazku a vážného vztahu. Zbytečně zklamete sebe i svou partnerku, protože budete mít neustále pocit, že se musíte ještě vybouřit.

2. Pózujete.

Máte pocit, že musíte pořád něco předstírat a na něco si hrát, abyste dokázali ostatní okouzlit, protože jste přesvědčeni, že vaše pravá podoba nikoho nezaujme. Pokud před ženami střídáte jednu pózu za druhou, svědčí to jedině o tom, že jste pro vážný vztah ještě dostatečně nevyzráli.

3. Nevyjasněná ex.

Odpovězte sami sobě upřímně na otázku, jaké city chováte ke své bývalé partnerce. Nevyjasněné city a neuzavřený vztah, který se pouze snažíte záplatovat dalším vztahem jsou tou nejkratší cestou do pekla.

4. Absence jiskření.

Máte ji rádi, ale v podstatě by vám úplně stejně vyhovoval i přátelský vztah. Pokud mezi vámi chybí ono pověstné jiskření, nikdy to nebude klapat a nebude mít výhled do budoucna.

5. Zabíjíte čas.

Potřebujete nějak vyplnit volný čas a zabavit se, takže začnete s někým chodit. Problém je v tom, že vám v podstatě nejde ani tak moc o spříznění duší a dlouhodobou perspektivu, ale o to, abyste nějak zabili čas a nenudili se.

6. Jste příliš nezávislí.

Je samozřejmé, že partneři ve funkčním vztahu potřebují dostatek osobního prostoru, ale pokud se kvůli své nezávislosti odmítáte čehokoli vzdát a přizpůsobit se, raději na vážný vztah zapomeňte. Zbytečně byste se oba trápili.

7. Neustále se zamilováváte.

Na vztahu nejvíc milujete tu prvotní fázi, kdy s vámi cloumají emoce, city a vášeň. Jakmile se vztah přehoupne do další fáze, kdy byste měli do vztahu investovat a budovat ho, pomalu váš zájem opadá. Jste prostě notorickým "zamilovávačem" a navazujete nové a nové vztahy.

8. Hledáte záplatu.

Ve skutečnosti jste zamilovaní do někoho úplně jiného a snažíte se najít jen jeho kopii, když nemůžete mít "originál." Dřív, než začnete navazovat další vztahy, dejte si nejprve do pořádku své city a touhy.

9. Snažíte se zachránit.

Cítíte, že je váš život poněkud prázdný a přestal vám vyhovovat styl, kterým žijete. Představujete si, že vás vážný vztah spasí a vyplní váš život. Jenže to bohužel k tomu, aby vztah fungoval, nestačí. Funkční vztah musí stát na mnohem pevnějších základech, než je vaše touha dodat svému životu řád.

10. Tlak.

Všichni vás neustále bombardují otázkami, kdy už se konečně usadíte a najdete si nějakou stálou přítelkyni, takže časem podlehnete nátlaku a uznáte, že byste měli nějaký vážný vztah navázat. A to i přesto, že si tím vnitřně vůbec nejste jisti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 intimních věcí, o kterých byste si měli promluvit
10 stupidních zvyků, které vám zničí každý vztah
5 věcí, které se dějí pouze v pornu
Pravidla sexu s ex
15 signálů, že se brzy rozejdete