Menu
Úvod  › 

Co potřebujete vědět před odjezdem na dovolenou s dítětem

Prázdniny jsou tady a s nimi i tolik oblíbený dovolenkový čas. Zatímco děti již netrpělivě a s očekáváním odpočítávají poslední dny do odjezdu, rodiče se snaží zachovat si chladnou hlavu a připravit vše potřebné ? není nic horšího, než když pár hodin po odjezdu zjistíte, že jste doma zapomněli něco důležitého! Jestliže i vás letošní léto čeká rodinná dovolená, pak je náš dnešní článek stvořený přímo pro vás. Dozvíte se v něm, na co byste neměli zapomenout před odjezdem na dovolenou s dítětem ? a věřte, že je toho hned několik! Tak už se nezdržujme a pusťme se rovnou do seznamu.

Dost oblečení není nikdy dost!

Pokud se chystáte na dovolenou s dítětem - případně s vícera dětmi - pak počítejte s dostatečnou zásobou oblečení. V případě dětí náhoda nikdy nespí a zamazané kalhoty od zmrzliny nebo tričko pokapané kečupem jsou na denním pořádku. Jestliže víte, že si v dané lokalitě nebudete moci prádlo vyprat, nezbývá vám nic jiného, nežli zabalit rezervní oblečení pro každou příležitost i počasí.

Délku cesty přizpůsobte dítěti

Při výběru cíle vaší dovolené byste měli brát ohled na věk vašeho dítěte. V tomto případě platí jedno nepsané pravidlo: čím je dítě menší, tím by měla být vzdálenost kratší. Malé děti se nejlépe cítí v domácím prostředí. Dlouhé cestování nemusí být nic pro ně, proto doporučujeme dobře zvolit i dopraví prostředek.

Myslete na lékárničku

Jestliže byste na dovolenou s dětmi bez něčeho rozhodně neměli odjet, pak je to zaručeně lékárnička. Dokud nebude lékárnička v autě, nevyjíždějte z domu! Mít s sebou lékárničku ještě není to nejpodstatnější - důležitý je její obsah. Pro dovolenou s dětmi byste měli mít po ruce léky proti bolesti, horečce i nachlazení, postrádat byste neměli léky na kašel, na průjem i na zácpu. Do lékárničky zabalte i léky na alergii, krém na popáleniny i sprej proti komárům, případně něco hojivého na štípance.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články