Menu
Úvod  › 

Příliš mnoho chemie pleti škodí - zaměřte se na přírodu!

Bio kosmetika je totiž in. A ještě dlouho bude. Návrat k přírodním produktům byl jen otázkou času, lidé totiž již vědí, že alergie pleti a různé problémy mohou souviset s vysokým obsahem konzervantů, barviv či ropných derivátů v kosmetice. Neméně podstatným se stává i způsob výroby kosmetických produktů.

Způsob výroby bio kosmetiky většinou spočívá v použití produktů kontrolovaného ekologického hospodářství a přírodních surovin, jejichž sběr probíhá šetrným způsobem. Zárukou pro spotřebitele, že se tak opravdu děje, jsou pak různé certifikáty. Příkladem může být výrobce české bio kosmetiky, společnost Sagrada Natura, která se může pyšnit certifikáty ECOCERT a CPK-bio. Například při výrobě svého kosmetického arganového oleje dbá nejen na to, aby se do něj nedostaly nežádoucí látky, ale také se snaží zužitkovat veškerý odpad, který po lisování arganových plodů zůstává.

Jaké jsou výhody přírodní kosmetiky? Není jednoduché to zhodnotit, přírodní kosmetika může účinkovat mnohem pomaleji než standardní kosmetika s chemickými složkami. Trpělivost se ale v tomto případě vyplácí, protože když už účinkuje, trvá efekt mnohem déle a naše tělo již není vystavováno parabenům, jejichž dlouhodobé hromadění v organismu může způsobovat různé problémy zejména citlivějším jedincům.

Bio kosmetiku byste měli poznat podle viditelného označení a také si můžete zkontrolovat její složení. Arganový olej připravovaný v souladu s přísnými pravidly certifikačních společností je například velmi snadno identifikovatelný díky složení, které obsahuje pouze jednu složku, a to 100% Argan oil. Jak funguje takový přírodní arganový olej? Jeho účinky jsou známé zejména v péči o pleť obličeje a dekoltu. Dokáže totiž bojovat proti stárnutí pleti, výskytu vrásek a také prokazatelně působí na citlivou pleť náchylnou k zarudnutí, suchosti či různým kožním problémům.

Arganový olej je však dobře použitelný i na vlasy. Účinky se projevují podle toho, zda a v jaké intenzitě a jak dlouho byly vlasy předtím vystavovány vlivu konvenční kosmetiky. Pokud jsou barvené a zničené chemií, jejich regenerace trvá samozřejmě mnohem déle. I proto se může zdát, že přírodní kosmetika neúčinkuje na vlasy tak jako konvenční kosmetika. Opak je však pravdou. To, že biokosmetika neobsahuje látky, které urychlují účinek, ještě totiž neznamená, že samotné účinky jsou menší. Přírodní produkty však pro svou práci potřebují více času, než jsme zvyklí a odměnou je nám dlouhotrvající krása a zdraví, ať už vlasů nebo pokožky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články