Menu
Úvod  › 

10 hrozeb, kterým bude vaše manželství čelit v prvním roce dítěte

Jasně, že je narození dítěte skvělou událostí, ale také obrovským náporem pro vaše manželství a partnerský vztah. Následující věci ho v prvních dvanácti měsících po narození vašeho dítěte budou extrémně ohrožovat.

1. Chronický nedostatek spánku

Je to prostě tak; můžete být seberozumější a seberacionálnější, ale jakmile se dostatečně nevyspíte, regradujete na vegetativní úroveň. A vzhledem k tomu, že první rok po narození dítěte se budete potýkat s chronickým nedostatkem spánku, budete v podstatě reagovat jen na světlo. Uvědomte si proto, že možná nepotřebujete ani tak párového psychoterapeuta, jako osm hodin kvalitního spánku.

2. Nekonečné domácí práce

Pokud jste si doteď stěžovala, že jste doma za služku, po narození dítěte poznáte co je to skutečné peklo v podobně nekončících domácích prací. Tuny a tuny špinavého prádla, závěje prachu na nábytku, hromady nádobí přetékající z dřezu a vyjedená lednička se stanou vašimi věrnými kamarády. Někdy není od věci opakovat si, že nepřítelem není váš partner, ale myčka, která se ještě nenaučila sama do sebe naskládat nádobí a posléze jej zase umyté vyexpedovat.

3. Vykojený mozek

Je samozřejmé, že skutečnost, kdy po celý dlouhý den hovoříte jen ke svému dítěti, vám slovní zásobu příliš nerozšíří. Nicméně to neznamená, že se v následujících letech musíte vyjadřovat jen v holých větách sestavených z infantilismů, šišlání a množného čísla ("To jsme se ale dneska hezky vykakali.").

4. Podráždění pracujícího partnera

Zatímco vy za ním závistivě hledíte, když ráno opouští váš domácí chaos, zatímco se vaše dítě snaží vyřvat si mozek z hlavy, on žije po narození dítěte prakticky v neustálém napětí, jestli vás dokáže adekvátně zabezpečit. Najednou už nekope sám za sebe, ale má zodpovědnost za celou rodinu. Své napětí si může odreagovat tím, že na vás čas od času zařve, nebo začne flirtovat z tou blondýnou z recepce.

5. Prarodiče

Samozřejmě máte oba rodiče, kteří mají samozřejmě s výchovou dětí větší zkušenosti než vy, ale to neznamená, že se k vám mohou nastěhovat, nebo vám kecat do čehokoli, co se týká vašich dětí.

6. Netýmové chování

Samozřejmě, že vás někdy váš partner štve - ostatně jako vy jeho. To však není důvod k tomu, abyste si stěžovala své matce, nebo nedejbůh tchyni. Pokud tohle nepsané pravidlo porušíte, vsaďte své boty, že se vám to vrátí jako bumerang.

7. Chronická nesamostatnost

Potřebujete konzultaci svého partnera i k tomu, abyste koupila nové pleny, nebo svému dítěti ostříhala nehty? Potom se těžko divit, že raději tráví čas ve společnosti lidí, kteří mají i jiná témata než konzistenci stolice vašeho dítěte.

8. Jste neustále doma

Trávíte doma víc než týden v kuse, i přesto, že vaše dítě ani vy nejste nemocní? Potom se těžko divit, že chytáte tik do pravého oka a začínáte lehce šílet.

9. Mlčení o sexu

Začne to tím, že o sexu přestanete mluvit a záhy jej přestanete i dělat. Sex, respektive jeho absence, je evergreenem čerstvých rodičů.

10. Čtěte tento článek místo toho, abyste se věnovali s partnerem jeden druhému?

Je nejvyšší čas se zamyslet.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Dokážete se postarat o mimino?
Jak pečovat o dítě: Vy versus vaše matka
Co budete potřebovat pro novorozené dítě
První dny s novorozencem: Co byste měli vědět
Nejlepší tělocvik pro kojence: Poloha na bříšku
10 divných věcí, které jsou normální u miminek