Menu
Úvod  › 

5 vět, které nesmíte říct otci svého dítěte

Tak ho tady nech spát s námi. Já jsem tady matka a ty mi do výchovy nemluv! Víte, jaké věty v žádném případě nesmíte říkat otci svého dítěte?

To, že jste porodila a vychováváte vaše společné dítě, ještě neznamená, že budete automaticky tvořit šťastnou rodinu až do skonání světa. Můžete být naprosto dokonalá matka, ale pokud začnete své mateřství upřednostňovat před vaším partnerským vztahem, budete brzy řešit velké problémy. Tady jsou věty, které otci svého dítěte nikdy nesmíte říct?

"Já jsem tady matka!"

A co tímto prohlášením chcete svému partnerovi sdělit? Že máte jediný patent na výchovu dětí, nebo že k vaší mateřské intuici se nemůže přiblížit ani na dostřel? Ať už máte sebevětší vztek a zrovna se nemůžete se svým partnerem shodnout na výchovných otázkách, tento argument nikdy nepoužívejte. Srážíte tím muže na roli pouhého nositele genetické informace.

"Tak ho tady nech s námi spát."

Zeptejte se kteréhokoli muže na to, co si myslí o problematice sdílení manželské postele s potomky. Manželská se tato postel jmenuje právě kvůli tomu, že ji mají sdílet společně manželé a nikoli rodiče s dětmi. Pokud už se váš partner smíří s tím, že ho bude celou noc okopávat cestující dítě, které se zabalí do jeho peřiny, je naprosto jasné, že tímto činem zatlučete poslední hřebík do víka rakve svého milostného života.

"Do výchovy mi nemluv."

Jistě, jste to pravděpodobně vy, kdo s ním tráví více času než jeho otec. Nicméně je tomu tak protože váš partner nejspíš chodí do práce a snaží se uživit rodinu. Tím samozřejmě není řečeno, že jedno z toho je víc než druhé, měla byste však respektovat skutečnost, že váš partner má ve výchově stejné slovo jako vy. Neexistuje jediná situace, která by vás k vyslovení podobného výroku opravňovala, nebo jej dokonce omlouvala.

"Ty si vůbec neumíš představit, jak to mám těžký."

Nikdo vám neupírá mateřské zásluhy a stejně tak nikdo netvrdí, že být doma celý den pouze s batoletem, vyjadřovat se zvuky zvířat a trávit desítky minut měněním podělaných plínek, je něco jednoduchého. Ale jste si jistá, že je na tom váš partner lépe, má méně starostí a nemá nárok být unavený, nebo podrážděný? Pamatujete se ještě na to, v jakém stavu jste se vracela večer z práce, než jste otěhotněla? Buďte ujištěna, že na vašich bedrech skutečně nespočívá tíha celého světa a trochu empatie není vůbec na škodu.

"Ty seš můj malej koblížek..."

Ano, samozřejmě chápeme, že s malými dětmi mluvíte tímto zvláštním jazykem, nevadí nám ani, pokud na ně šišláte a používáte podivuhodné zdrobněliny. Pokuste se ale, prosíme, důsledně vyvarovat používání podobných výrazů při kontaktu s námi. Skutečně nechceme, aby nás naše životní družka oslovovala jako krtečky, myšáčky, lásečky a podobnými výrazy, které používá pro naše děti. Katastrofa je dokonána v okamžiku, kdy vám něco podobného ujede při sexu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Proč si pořídit další dítě?
Na co myslí otcové
Je velká rodina lepší, aneb kolik chcete dětí?