Menu
Úvod  › 

Jak datum narození ovlivní život vašeho dítěte

Měsíc, kdy se narodilo vaše dítě, ovlivní celý jeho život ? a dokonce i to, kterými chorobami bude trpět, nebo jakému zaměstnání se bude věnovat. Vědci vyzkoumali, k jakým nemocem inklinují děti narozené od ledna až po prosinec.

Nemusíte nutně věřit na horoskopy, nicméně vědci z University of Colombia zjistili, že existuje souvislost mezi měsícem narození dítěte a jeho zdravotní stavem. Například se ukázalo, že lidé narození v březnu jsou nejnáchylnější na srdeční selhání, zatímco ti, kteří se narodili v květnu, mají nejmenší riziko chronických onemocnění. Víte, jak na tom budou vaše děti?

Leden

Podle údajů Office for National Statistics (ONS) se v lednu rodí nejvíc hudebníků a umělců. Nicméně ti, kteří se narodili v lednu mají nejvyšší pravděpodobnost, že se u nich objeví Alzheimerova nebo Crohnova choroba, případně epilepsie.

Únor

Pokud máte dítě narozené v únoru, počítejte s tím, že možná budete mít doma policistu, protože právě mezi touto profesí se nachází nejvíc těch, které se narodili v únoru. Podle výzkumu z University of Colombia trpí lidé narození v únoru nejčastěji rakovinou plic a onemocněním horních cest dýchacích.

Březen

Odborníci tvrdí, že nejvíc pilotů se narodilo v březnu, existuje tedy určitá pravděpodobnost, že se touto cestou bude ubírat i kariéra vašeho dítěte. Lidé narození v březnu trpí nejčastěji onemocněním srdce a měli by si dávat pozor na nízkou hladinu vitamínu D.

Duben

Statistiky ukazují, že lidé narození v dubnu trpí nejčastěji autoimunitními onemocněními a také se nejčastěji stávají alkoholiky, nebo se u nich rozvíjí porucha příjmu potravy.

Květen

Největší porodní váhu mají děti narozené v květnu, nicméně mají také nejmenší sportovní talent. Utěšovat se můžou tím, že mají zároveň nejnižší pravděpodobnost, že onemocní chronickou chorobou.

Červen

Pokud se vaše dítě narodilo v červnu, existuje vyšší pravděpodobnost, že v pozdějším věku bude trpět problémy se zrakem. Na druhou stranu je právě mezi dětmi narozenými v červnu největší počet nositelů Nobelovy ceny.

Červenec

Červencové děti mají nejoptimističtější povahu ze všech a je mezi nimi nejvíc strojvůdců a zedníků. Ze zdravotních komplikací je nejspíš potká autismus, nebo astma.

Srpen

Srpnové děti mají obvykle nejvýraznější problémy s učením, ale na druhou stranu se mohou radovat z toho, že se jim vyhýbají klasické civilizační choroby.

Září

Pokud se vaše dítě narodilo v září, má největší pravděpodobnost, že se dožije minimmálně sta let, protože zářijové děti jsou v tomto ohledu vysoce nadprůměrné. Zároveň jsou velmi cílevědomé a proto kariérně úspěšné.

Říjen

Říjnové děti jsou nejšikovnější na sport a výrazně v něm převyšují své vrstevníky. Bohužel jim také nejčastěji hrozí infekce lokalizované v oblasti hrudníku a pohlavní choroby.

Listopad

Mezi dětmi narozenými v listopadu se nachází suverénně nejvíc leváků a pesimistů. Hrozí jim onemocnění srdce a rakovina plic.

Prosinec

Děti narozené v prosinci mají, podle výzkumu University of Columbia, nejmenší pravděpodobnost, že se u nich objeví astma nebo alergie. Mezi prosincovými dětmi je nejvíc zubařů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články