Menu
Úvod  › 

Chcete kluka, nebo holku? Jak ovlivnit pohlaví dítěte

Čas, kdy souložíte, poloha, ve které to děláte, nebo jídlo, které jíte. Je skutečně možné předpovědět pohlaví dítěte, nebo si jej dokonce vybrat bez pomoci lékaře?

Ericssonova metoda - Tato medicínská metoda může být velmi drahá, ale z pětasedmdesáti procent vám umožní naplánovat chlapce a ze sedmdesáti procent početí dívky. Jde o metodu, kdy se užívají léky, které ovlivňují tvorbu, nebo naopak útlum spermií, které nesou Y chromosom.

Preimplantační genetická diagnostika - Preimplatační genetická diagnostika je metodou, která kombinuje Ericssonovu metodu selekcí spermií a umělým oplodněním. Při ní záleží na volbě rodičů, které embryo si přejí implantovat do matčiny dělohy. Spolehlivost a účinnost této metody je téměř stoprocentní, nicméně není považována za etickou a v naprosté většině zemí vám ji legálně neudělají, pokud k tomu nemáte závažné zdravotní důvody.

Ovlivňování pohlaví při souloži - Už v sedmdesátých letech vznikla teorie o tom, že způsob, jakým souložíte a především kdy ke styku dojde, může ovlivnit to, jaké pohlaví bude vaše dítě mít. Tato myšlenka vychází z teorie, že spermie s mužských chromosomem se pohybují rychleji než spermie, které nesou X (ženský chromozom). Na druhou stranu však nežijí tak dlouho jako "ženské spermie." Pokud tedy chcete počít chlapce, měli byste si dopřát sex v den ovulace nebo den po ní. K početí dívky by vám měl pomoci sex dva až čtyři dny před ovulací. Jiná teorie zase praví, že pokud souložíte v pozici, která umožňuje hlubší průnik, dopravíte slabší "chlapecké" spermie blíže k čípku a zvyšujete tak naděje na početí chlapce.

Metoda Elizabeth Whelanové - Ačkoli lékaři považují tuto metodu už za překonanou, celá řada lidí na ní nedá dopustit. Whelanová tvrdí, že biochemické změny, které se odehrávají v těle ženy při ovulaci, připravují prostředí přátelské ke spermiím s chromosomem Y. Proto, abyste počala chlapce, byste údajně měla souložit čtyři až šest dní před ovulací. Pokud toužíte po dívce, přihraje vám ji prý soulož dva až tři dny před ovulací. Sama autorka této metody udává její úspěšnost jako 68% u chlapců a 56% u děvčat.

Jídelníček - Nedávno provedená studie konstatuje, že ženy, které mají jídelníček s vysokým obsahem kalorií, mají větší pravděpodobnost, že počnou chlapce. Ve vzorku 740 žen, 56% žen, které měly jídelníček s vysokým obsahem kalorií, počalo chlapce, ve srovnání s 45% žen, které měly nízkokalorický jídelníček. Podobným způsobem ovlivňuje pohlaví dítěte i obsah cereálií v jídelníčku nastávající matky. 59% těch žen, které do svého jídelníčku zařadilo velké množství cereálií, počalo chlapce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak počít kluka?
Jak počít holčičku?
Nejlepší polohy pro otěhotnění
Nedaří se vám otěhotnět? Může za to stres!
Falešně pozitivní těhotenský test: Může se to stát?