Menu
Úvod  ›   › 

8 tipů na cestování s dítětem

Chystáte se na jarní prázdniny, exotickou dovolenou, nebo už plánujete letní rodinné aktivity v zahraničí? Inspirujte se tipy, které vám usnadní cestování s dítětem.

Splývá vám představa cestování s dětmi s představou pekla? Nemusí. I s malými dětmi si můžete užít exotickou dovolenou, výlety a další cestovatelské aktivity, aniž byste se stali horkým kandidátem na pobyt v Bohnicích. Inspirujte se osvědčenými triky zkušených rodičů:

Strategické balení

Balit v přítomnosti dětí bez předem vytvořeného seznamu je nejvyšší stupeň zoufalství a naprosto neefektivní činnost. Spolu s tím, jak na vás budou děti neustále něco chtít, budou mluvít jedno přes druhé a pořád budete odbíhat, nejspíš něco zapomenete. Vytvořte si několik dní předem seznam, který budete průběžně doplňovat a pak si jen odškrtávejte položky. A na závěr se nezapomeňte ujistit, že vám děti za vašimi zády sbalený kufr zase nevybalily.

Dostatek zábavy

Základním předpokladem úspěšného cestování s dětmi je dostatek předmětů a činností, které je zabaví. U menších dětí je ideální týden až dva předem schovat několik hraček, aby na ně dítě "zapomnělo" a potom je postupně vytahovat z cestovního zavazadla. Budou pro dítě "nové" a neokoukané.

Všechno po ruce

Zejména u menších dětí si sbalte do zvláštní tašky všechno, co budete potřebovat k průběžnému uspokojování jeho potřeb. Oceníte, když nebudete muset například přebalovací potřeby, krmení, pití a tak dále složitě hledat uprostřed cesty na dně zavazadla.

Klidný spánek

Když cestujete s malým dítětem, které zatím nemá svou oblíbenou hračku či plyšáka, vezměte mu z domova na spaní několik bavlněných plen. Důvěrně známá vůně, kterou zná už z domova, ho uklidní a bude se mu lépe spát.

Bezpečná klokanka

Cestujete s malým dítětem a musíte letět? Vezměte si s sebou takzvanou klokanku. Budete se tak moci projít s miminkem po palubě, ale bude se vám i příjemněji sedět a například ho ukolébávat ke spánku, než kdybyste ho pouze držela v náručí.

Zábavný kvíz

Pro starší děti si připravte na ukrácení cesty zábavný kvíz. Můžete například soutěžit, kdo první z okénka auta/autobusu zahlédne fialové auto, domácí zvíře a tak dále. Fantazii a variantám se meze nekladou.

Cestovní spaní

Nezapomeňte si vzít na spaní po cestě dostatek propriet. Malý polštářek a lehká deka se vám rozhodně budou hodit, až si vaše dítě bude chtít zdřímnout.

Cestovní postýlka

Pokud vaše dítě ještě nikdy v cestovní postýlce nespalo, zkuste ho tam uložit několik nocí doma ještě před odjezdem. Zvykne si na ni v domácím prostředí a na novém místě se potom bude snadněji přizpůsobovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (5 hlasů)

Související články