Menu
Úvod  › 

Pečujte o zdraví i správný vývoj svého dítěte

Máte malé miminko? Jakmile se váš potomek vyklube na svět, pochopíte, že za něj máte odpovědnost. Prožijete s ním obrovskou spoustu krásných chvil, ale zároveň budete trnout, aby se mu něco zlého nepřihodilo.

Máte malé miminko? Jakmile se váš potomek vyklube na svět, pochopíte, že za něj máte odpovědnost. Prožijete s ním obrovskou spoustu krásných chvil, ale zároveň budete trnout, aby se mu něco zlého nepřihodilo. Vaše priority se hodně změní. Dítě bude na prvním místě.

Jak se projevuje kolika?

Velmi častou komplikací života s miminkem mohou být různé dětské nemoci. Výjimkou není ani dětská kolika u kojenců, se kterou se možná budete ve velmi malém věku vašeho dítěte potkávat. O co vlastně jde?

- Bolesti bříška postihují 20-25 % kojenců.

- Nejčastěji se vyskytují v období mezi 2.-3. měsícem života dítěte.

- Projevují se záchvaty pláče, které mohou trvat i 3 hodiny denně, a to 3-4 krát do týdne v různou denní nebo noční hodinu.

- Příčiny jsou různé, často se nedají přesně odhalit. Mohou souviset se stravou, někdy odráží i napětí mezi matkou a dítětem.

Jak probíhá léčba? Lékaři obvykle doporučují různé probiotické preparáty, které jsou vhodné i pro nejmenší děti. Důležité je i to, aby matka ze své stravy vyloučila nadýmavé potraviny.

Co dělat, když dítě netráví laktózu?

Pozor na toleranci laktózy

Koliky mohou být také projevem intolerance laktózy u dětí. Pokud lékař jako příčinu koliky odhalí tento problém, je vhodná úprava výživy dítěte. Matka by měla dítěti dávat bezlaktózové mléko, případně doplnit stravu o přípravky, které pomáhají hydrolýze laktózy v mléce. Někdy také mohou po určité době tyto potíže u dítěte postupně vymizet.

Skládání puzzle podporuje jemnou motoriku

Učte děti už od velmi malého věku kreativitě, prostorové představivosti, jemné motorice. Vynikající pomůckou je pro tento trénink obrázkové puzzle pro děti. Začněte u jednoduchých obrázků, které se skládají z malého počtu dílků, a postupně přecházejte na složitější puzzle z více dílků. Výuka formou hry je velmi důležitá.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co musíte vědět o novorozenecké kolice
První pomoc při novorozenecké kolice
10 tipů: Jak uklidnit dítě s kolikou