Menu
Úvod  › 

Věci, které musíte udělat před narozením dítěte

Do výbavičky pro mimino si pořiďte, co chcete, ale následující věci rozhodně udělejte ještě předtím, než se ve vaší domácnosti zjeví novorozeně. A užijte si je ? protože potom už k tomu nebudete mít příležitost.

Samozřejmě, že jsou děti tím nejlepším, co vás kdy potkalo a potká. Samozřejmě, že dávají životu smysl a nový rozměr. Samozřejmě, že je budete milovat. A samozřejmě, že vám převrátí život úplně naruby a rozmetají ho na prvočinitele. Pokud neuděláte následující věci ještě před tím, než počnete svého vytouženého potomka, počítejte s tím, že na ně budete mít čas znovu až v důchodu.

Jezte .... všechno

Zajisté, že budete moci jíst i poté, co se vám narodí dítě, jenže už to bude mít spoustu háčků. Zmrzlinu si koupit můžete, pokud vám nevadí, že vám ji celou slížou a rozpatlají děti. Chipsy raději vůbec otevírat nebudete, protože se o ni se svými potomky nehodláte prát. Čokoládu budete chroupat potupně v dřepu za kuchyňskou linkou, aby si vás děti nevšimly a nesnažily se vám ji vydrápnout klidně i z pusy. A že byste se zastavili na menu v fast foodu? Tak jednou, dvakrát do roka - abyste svým dětem nedávali špatný příklad.

Vstávejte kolem poledne

Ne, přirozeně se vám nepodaří dopředu naspat spánkový deficit, který vás bude drtit po narození dítěte. Ale až vám bude nejhůř a po několika probdělých nocích nebudete přes pytle pod očima vidět ani na půl metru před sebe, budete čerpat sílu ze vzpomínek na to, že jste kdysi vstávali kolem poledne a pak jste se rovnou odvalili k obědu. Ve čtyři hodiny ráno to bude zřejmě to jediné, co vám dodá sílu k dalšímu nádechu.

Nuďte se

Znáte ten pocit, kdy nemusíte vůbec nic, máte čas sami pro sebe a je jen na vás, jak s ním naložíte, nebo ho necháte jen volně plynout? Kdy se nemůžete rozhodnout mezi tak důležitými úkoly, jako jestli si pustíte televizi, otevřete knížku, nebo půjdete raději spát? Výborně. Tak si ho pořádně zapamatujete, protože ho znovu prožijete až v domově důchodců.

Víkendové pařby

Koncert oblíbené rockové skupiny? Výborně. Narozeniny kamaráda? Ale samozřejmě. Kolaudační mejdan? Počítejte se mnou. Za každou víkendovou akci, kterou jste ještě jako "ne-rodič" z pohodlnosti odmítli absolvovat, budete mít chuť si nafackovat. S miminem se vaše společenské aktivity totiž limitně přiblíží nule.

Milujte se

Plánujete si, že i po narození dítěte budete udržovat váš sexuální život žhavý a velmi vášnivý? Proč ne. Klidně se můžete pomilovat na podlaze obýváku, když vám nebude vadit, že vás do zad řežou kostičky lega a zadkem drtíte dětské křupky. Jistě, že se najdou situace, kdy zvládnete váš sex přivést až k vyvrcholení bez toho, aby se za dveřmi ložnice ozývalo srdceryvné dětské kvílení. Ale moc jich nebude.

Cestujte s batohem

Sbalte si batoh a vyrazte jen tak na blind tam, kam se vám právě chce. Až se vám narodí dítě, budete cestovat (minimálně prvních pár let) už jen tam, kam budete schopni dopravit zavazadla velikosti lodního kufru. Ostatně balíky jednorázových plen, vlhčených ubrousků a tuny plyšáků zaberou neuvěřitelné množství místa.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články