Menu
Úvod  › 

Ženský orgasmus: zjistěte, jak ho dosáhnout

Nepamatujete si, že byste vůbec kdy v životě prožila orgasmus? Ano, to je klidně možné. Přibližně každá desátá žena zná vyvrcholení jen z doslechu.

Anorgasmií, nebo neschopností dosáhnout orgasmu, trpí od deseti do patnácti procent žen. Důvody pro neschopnost dosažení orgasmu mohou být různé. Vaše sexuální neuspokojení může pramenit z neschopnosti objevit to, co vás skutečně vzrušuje a sdělit to svému partnerovi, ale stejně tak se může jednat o důsledek sexuálního traumatu z minulosti, které vám brání v tom, abyste mohla prožívat sex naplno. Významnou překážkou prožívání sexu je i užívání léků (například antidepresiv), nebo příliš velké množství alkoholu.

Objevte vlastní tělo

"Bohužel však mnoho žen o příčinách neschopnosti dosáhnout orgasmu nic neví a domnívají se, že jim prožitek ze sexuálního vyvrcholení musí být zůstat navždy odepřený," říká psycholožka Marcela Vojířová. "Prvním krokem k dosažení orgasmu je objevování svého vlastního těla."

Dejte si dostatek času a v soukromí se sama sebe dotýkejte. Touto jednoduchou metodou potom snadno zjistíte, které doteky jsou vám nejpříjemnější a na které nejcitlivěji reagujete. Stejně tak byste neměla zanedbat ani masturbaci, jejíž role je často podceňována. Podle sexuologů je pouhých dvacet procent žen schopno dosáhnout orgasmu při klasickém styku (odborně se tento typ orgasmu nazývá vaginální). Naprostá většina z nich však potřebuje přímou stimulaci klitorisu, který patří u většiny žen k nejcitlivějším částem těla.

Je velmi důležité, abyste si uměla přivodit orgasmus alespoň sama, protože jinak se honba za ním podobá hledání pokladu, o kterém jste sice někdy slyšela, ale vůbec nemáte potuchy, jak vypadá a o co jde. Je jedno, jestli využijete svou ruku nebo vibrátor, ale jakmile zjistíte, jak vaše tělo reaguje a jak orgasmus vypadá, získáte výhodu i pro klasický pohlavní styk. Poznáte totiž, kdy se k orgasmu přibližujete a které techniky jsou zcela mimo.

Ideální sex

Pro to, aby žena dosáhla orgasmu, je mnohem výhodnější, pokud budete při sexu nad svým partnerem. Dochází tak totiž k mnohem většímu tlaku na stydkou kost, vy můžete tlak kontrolovat a navíc máte oba lepší přístup ke klitorisu, který tak můžete lépe stimulovat.

Průměrné ženě trvá asi dvacet minut, než dosáhne orgasmu. Protože však čas potřebný k tomu, aby vyvrcholení dosáhl váš partner, je nepoměrně kratší, vyplatí se vám nezanedbat roli předehry. Možná, že důvod, proč jste zatím nedosáhla orgasmických výšin, tkví jednoduše v tom, že pro vás byl sexuální akt příliš krátký. Při předehře relaxujte a pokuste se zapojit všechny své smysly. Vyhraďte si minimálně půlhodinu, abyste nemuseli nikam spěchat a nebyli ve stresu.

Stejně tak své myšlenky nasměrujte jen a pouze k dotekům vašeho partnera. "Mnoho žen při sexu přemýšlí o tom, jestli jsou dost dobré, jestli dělají všechno správně, jestli svého partnera vzrušují, jestli se s nimi nenudí," říká psycholožka. "Jediným výsledkem takových myšlenek je znásobená úzkost, obavy, stres, příliš uspěchaný sex a neschopnost uvolnit se. Je jasné, že v takových podmínkách si můžete nechat o orgasmu jen zdát." Uvolněte se, dejte si čas a dovolte vaší sexuální fantazii a snům, aby se volně rozběhly.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)

Související články