Menu
Úvod  ›   › 

9 vět, které rozzuří vašeho partnera

Zdají se vám naprosto nevinné a nespatřujete na nich nic špatného. Vašeho drahého ale vytočí k nepříčetnosti a budou zdrojem problémů. Čtěte, na které věty si dát pozor.

1. "Nedokážeš se postarat o rodinu."

Muži mají geneticky zakódované přesvědčení, že oni jsou ti, na kterých spočívá tíha materiálních starostí a na nich závisí, jestli pravěká tlupa přežije zimu či nikoli. Zpochybníte-li jejich schopnost zabezpečit vás a případně vaše potomstvo, dotkla jste se nejcitlivější struny. Pokud stojíte o harmonický vztah, ani v nejprudší hádce nesmíte útočit na tyto elementární věci.

2. "Musíme si promluvit."

Toto je věta, která v mužském mozku spustí spolehlivě poplašný signál a začne blikat červená kontrolka s nápisem: Nebezpečí, ohrožení, riziko. Muži obecně mají s verbalizováním svých emocí ale i problémů mnohem větší potíže než ženy. Psychologové už dávno objevili, že zatímco ženy reagují mnohem citlivěji na slova, muži potřebují vizuální podněty. Ve verbální rovině jste tudíž silnější než váš partner a pokud mu řeknete, že si chcete promluvit, vnímá to téměř stejně jako zatroubení k útoku. Navíc se bude pravděpodobný boj odehrávat na poli, na kterém si sebou není zcela jistý.

3. "Ne, neděje se vůbec nic."

Jestli muži něco nesnášejí, tak je to tichá domácnost a předstírání, že se nic neděje, ačkoli ve vzduchu visí naprosto hmatatelné dusno. Pokud doufáte, že se urazíte, budete významně mlčet a on pochopí, že je to kvůli tomu, jak pomrkával na vnadnou blondýnu vedle u stolu, jste na omylu. Nepochopí.

4. "Jsem lepší než ty."

Je úplně lhostejné, jestli vyděláváte víc než on, porazila jste ho ve squashi, nebo mu šéfujete. Vrozená soutěživost mu nedovolí, aby byl v čemkoli prokazatelně horší než vy. Pokud objevíte muže, kterému to nevadí a zároveň si ho můžete vážit, měla byste si ho přihlásit na patentním úřadě.

5. "Budeme jen přátelé."

V podstatě nemůžete muže víc ponížit, než když mu nejdřív sdělíte, že už s vámi nebude nejen bydlet, ale ani spát, nicméně byste si ho ráda nechala pro případ potřeby jako kamaráda. Muži si tuto větu neomylně překládají jako: "Sex s tebou stojí za starou bačkoru, ale myslím, že bys mi mohl být ještě někdy v budoucnu užitečný. Napíšu ti sms na vánoce a dvakrát do roka se s tebou sejdu na nějakém veřejném místě."

6. "Líbí se ti Irena?"

Uznejte sama, že pokud se mu opravdu líbí, stejně vám na tuto otázku nemůže odpovědět popravdě. Nutíte ho tak k tomu, aby řekl to, co chcete slyšet. Navíc to apriori vnímá jako past, do níž ho chcete chytit. Pokud chcete skutečně vědět jestli se mu ta která žena líbí, soustřeďte se víc na jeho neverbální signály a nepokládejte přímou otázku podobného znění.

7. "To staré tričko jsem ti vyhodila."

Ačkoli se vám to může jevit jako nesmyslné, váš drahý má ke svému starému propocenému děravému tričku stejně sentimentální vztah jako vy ke svým oblíbeným sandálkům. Zkuste mu koupit úplně stejné nové, ale stejně budete mít smůlu, protože to staré je prostě vítězné a nosí mu štěstí při fotbale. Nemá cenu to nijak komentovat a už vůbec se snažit zvrátit to silou.

8. "Jsi absolutně sladký."

Žádný heterosexuální chlap na světě nechce být dobrovolně sladký, hebký, roztomilý, nebo nic podobného. Mnohem raději od vás snese výčitku, že se chová jako hulvát, než abyste na něj šišlala jak mazlivě roztomilý má úsměv.

9. "Na velikosti nezáleží."

Vy samozřejmě víte, že pokud muž vlastní alespoň nějaký penis a je přiměřeně šikovný, velikost je zcela nepodstatná veličina. Nicméně tato věta v něm vzbudí dojem, že jeho penis je velikosti většího mateřského znaménka a vy se jej zcela nevhodně snažíte utěšit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerské války