Menu
Úvod  › 

Jak dosáhnout orgasmu: Cvičení pro ženy

Odteď můžete přestat o orgasmu jen snít a začnete si ho užívat plnými doušky. Tajemstvím je správná kombinace kontrakce a uvolnění. Naučte se ji.

Přibližně deset procent žen nikdy nezažije orgasmus - a to nejen v sexu, ale ani při masturbaci. Sexuologové jsou však optimističtí a tvrdí, že orgasmu se lze naučit. Hlavní a nejdůležitější při jeho dosahování je nalezení rovnováhy mezi tenzí a relaxací během sexuálního aktu. Zkuste následujícíc cvičení.

1. Tenze

Řeč není o psychickém napětí, ale o svalové tenzi, která vám pomůže v dosažení orgasmu. Možná, že jste také podlehla velmi rozšířenému mýtu, že ženám při sexu stačí jen ležet a relaxovat, protože orgasmus k nim přijde jaksi mimoděk. Jenže pro dosažení orgasmu je stejně tak důležité napětí a tenze svalů. Sexuologové proto doporučují, aby ženy, které nemohou dosáhnout vyvrcholení, zapojily při sexu svaly nohou, podbřišku a hýždí.

Není překvapením, že při ženském orgasmu dochází ke kontrakci svalů pánevního dna. Jde o ty stejné svaly, které používáte, kdy chcete přerušit proud moči. Posílit je můžete prováděním Kegelových cviků.

Spojnicí mezi svalovou tenzí a dosažením orgasmu je vzrušení. Svalová kontrakce zvýší přítok krve do genitální oblasti. Tím se znásobí vaše vzrušení a dovede vás k orgasmus.

2. Uvolnění

Jakou roli hraje v dosahování orgasmu uvolnění? Pokud je ve vašem mozku, potom zásadní. V průběhu sexu by se žena měla zaměřovat především na procítění doteků, slov a dalších vjemů. Zapomeňte na to, že by strop v ložnici potřeboval vymalovat a děti přinesly domů další poznámku. Pro tento okamžik jste jen vy, vaše tělo a váš partner. Myslete jen na to, jak je vám momentálně příjemně. Užívejte si každý dotek a klidně si sama pro sebe třiďte ty, které jsou vám mimořádně příjemné a ty, které vám nic moc neříkají. Příště klidně můžete vést partnerovu ruku.

Dokonale se uvolněte a nechte starosti za dveřmi ložnice. Nebojte se projevit před partnerem své přání. Pokud byste ocenila delší předehru, abyste se stihla rozehřát, řekněte si o ni. Možná vám naopak dlouhé přípravy a předehra lezou na nervy a vaše vzrušení se tím jen zmenšuje, klidně jej naveďte na rychlý sex.

Nemyslete na to, že byste měla dosáhnout vyvrcholení a nepojímejte orgasmus jako pracovní úkol. Zbytečně se tím vystresujete a budete se cítit v napětí. Užívejte si momentální stimuly a orgasmus berte jako příjemný bonus ale nikoli jako cíl. Budete překvapená, kolikrát se sám od sebe dostaví, pokud se na něj nebudete soustředit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vibrátory jsou populárnější než manželé
5 mýtů o ženském těle
Většina žen orgasmus nikdy nezažije
Co musíte vědět o klitorisu