Menu
Úvod  › 

Nekonečný orgasmus: Horší, než si myslíte

Stačí dotek spodního prádla, nebo rychlejší chůze a dostaví se orgasmus. Zdá se vám to jako ideál? Nikoli. Takhle vypadá peklo.

Minulý týden rozbouřil USA článek zveřejněný v magazínu The Sun. Přinášel výpověď čtyřiačtyřicetileté ženy z New Jersey, která trpí vzácnou poruchou, v jejímž důsledku prožívá sto orgasmů denně. Jde o takzvaný syndrom neustálého sexuálního vzrušení, který má oficiální zkratku PGAD (Persistent genital arousal disorder). I když se to může na první pohled jevit jako velmi příjemná záležitost, skutečnost ani zdaleka tak idylická není: "Lidé, kteří neví, o co jde, považují mnohonásobný orgasmus za luxus, ale pro mě to znamená život v neustálé bolesti," uvedla pro magazín Kim Ramsey, která je touto poruchou postižena. "Bohužel tato porucha zůstává stranou zájmu odborníků, kteří ji jednoduše zahrnují pod hypersexualitu a v podstatě mi nedokáží nijak pomoci."

S touto zkušeností souhlasí i gynekologové, kteří přiznávají, že ženy s touto poruchou jsou velmi často špatně diagnostikovány, nebo jejich problémy lékaři podceňují a zlehčují. Často si totiž ani gynekologové nejsou vědomi toho, že s poruchou mnohočetného orgasmu je spojená velká bolestivost. Podle odborníků, kteří se však touto poruchou zabývají, by měla být PGAD považována za stejný typ onemocnění, jako je například chronická bolestivost pánve, kterou trpí dvacet procent žen v plodném věku. Syndrom nekonečného orgasmu byl poprvé v odborné literatuře popsán v roce 2001. Podle odborníků jde o neurologickou poruchu, při které je nadměrně drážděn stydký nerv, což způsobuje permanentní vzrušení.

Syndrom PGAD se rozvíjí v případě, že je stydký nerv je mimořádně stlačován a sebemenší dotek vede k jeho nadměrnému podráždění. V jeho důsledku pociťují postižené ženy prakticky neustálý orgasmus, ke kterému vede i zcela nepatrný stimul. Ve zvláště závažných případech stačí dokonce i dotek spodního prádla na genitáliích, nebo obyčejná chůze, aby žena dosáhla vyvrcholení. Kromě toho, že tato porucha vystavuje nemocné velmi nepříjemným společenským situacím, neustálý orgasmus je zdrojem nepříjemných a bolestivých pocitů a přirozeně i značného nepohodlí.

Postižená Kim Ramsey například ve své zpovědi uvádí, že úlevu od svého nepříjemného onemocnění pociťuje prakticky jen v situacích, kdy si na genitálie přikládá ledové obklady. Gynekologové jsou totiž v léčbě tohoto zvláštního onemocnění prakticky bezradní. Lze jej sice do jisté míry zmírnit utlumujícími léky, nicméně dlouhodobě efektivní léčba bohužel zatím není známá.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Většina žen orgasmus nikdy nezažije
Čtyři z pěti žen předstírají orgasmus
Jak dosáhnout orgasmu: Cvičení pro ženy
Ženy zažívají víc orgasmů s bohatými muži
Ženský orgasmus je evoluční chybou