Menu
Úvod  › 

Nejčastější sexuální problémy žen

Není žádnou novinkou, že ženy dosahují orgasmu hůře než muži. Přinášíme vám přehled důvodů, proč tomu tak je a jaké jsou možnosti nápravy.

1. Neschopnost vzrušit se

Akutní ztráta sexuální touhy znamená, že normálně máte sex ráda, ale momentálně zkrátka "nemáte chuť." Oproti tomu o dlouhodobé ztrátě libida mluví odborníci v případě, že se vám vášeň vyhýbá prakticky neustále. Přitom však může jít od situaci, kdy vy sama byste sex chtěla, ale vaše tělo odmítá reagovat na dráždění a nevzruší se. Vaše genitálie v takovém případě zůstanou suché a nereagují na dotek ani dráždění.

Pokud je vaším problémem právě stávkující tělo, je nutné navštívit odborníka a podstoupit důkladnou gynekologickou prohlídku. Tento problém je obvykle spojený se zdravotními potížemi. Poměrně často následuje po hysteroktomii, souvisí s vysokým krevním tlakem, kouřením, vysokým cholesterolem, hormonálními změnami při těhotenství a porodu, případně s užíváním léků.

U akutního nedostatku touhy můžete obvykle sama určit událost, která je její příčinou. Může jít o obvyklé stresové a zátěžové situace, jako je narození dítěte, nová práce, stěhování, vyčerpání, smrt někoho blízkého, nebo napětí ve vztahu. Poté, co identifikujete problém, můžete zapracovat na nápravě. Možná budete potřebovat čas na zotavenou, razantní zásah, nebo přerovnání priorit.

2. Sex bez orgasmu

Pokud při sexu nedosahujete orgasmu, je zapotřebí nejprve zjistit, zda nejste schopna dosáhnout vyvrcholení v žádné situaci, nebo jestli se neschopnost dosáhnout orgasmu vztahuje pouze na sex s partnerem.

V první řadě zkuste pohrát si sama se sebou. Při masturbaci můžete použít své ruce, vibrátor, nebo jakékoli jiné sexuální pomůcky. Naprostá většina žen je totiž při masturbaci schopná orgasmu dosáhnout. Vy sama znáte své tělo nejlépe a víte, na které podněty reaguje. Nebojte se použít lubrikační gel.

Zjistila jste, že máte problém s vyvrcholením pouze při sexu, kdežto při masturbaci si přivodíte orgasmus na počkání? Vítejte do klubu. Sedmdesát procent žen dosáhne orgasmu mnohem spíše při masturbaci než s partnerem. Přesto se jen málokterá žena odhodlá promluvit si o tom s partnerem a ukázat mu, jaké techniky jí vzrušují. Přitom naprostá většina mužů v dotaznících uvádí, že by velmi ocenila pomocnou ruku partnerky a ráda by si nechala ukázat, co se vám líbí.

3. Sexuální zábrany

Naprostá většina žen dosáhne svého prvního orgasmu díky masturbaci a při hrátkách s vlastním tělem se také naučí jeho reakce. Pokud ovšem pocházíte z prostředí přísně nábožensky založeného, nebo odmalička slýcháte, že je odporné sahat sama na sebe a sex je nutné zlo, je samozřejmé, že pociťujete obrovské zábrany. Na objevování svého těla však nikdy není pozdě.

V první řadě získejte informace a zaplňte své mezery v sexuální výchově. Kupte si nějakou dobrou knihu o sexu a pokud se na to cítíte, můžete jí číst společně i se svým partnerem. Zkuste ošálit svůj mozek a dát sexu nějakou "přezdívku." Pokud budete erotiku nazývat jinými slovy, vaše podvědomí proti ní nebude tolik protestovat.

Přestaňte se starat o to, co si o vás kdo myslí. Vás partner vás při sexu rozhodně nesoudí a vaše matka nemůže vidět, co právě teď děláte. Zapomeňte na ty části svého těla, které nemáte ráda, a soustřeďte se raději na ty, na které jste hrdá. Možná vám při smiřování se s vlastním tělem pomůže vědomí, že úplně stejně je na tom váš partner a ani on si nepřipadá dokonalý a trápí se kvůli svým nedostatkům.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články