Menu
Úvod  › 

Většina žen orgasmus nikdy nezažije

Nejdřív přišel G bod, pak mnohonásobný orgasmus a spirituální tantrický sex. Takže už nestačí, že jste dobrá matka, máte úspěšnou kariéru, ještě se od vás žádá, abyste byla pornobohyní v ložnici. Jestli ale to mnohonásobné uspokojení stále nějak necítíte, buďte v klidu. Nejste v tom totiž sama.

Vědci se už dlouho zabývali tím, jak by se dalo zjistit, zda je žena schopna prožít vaginální orgasmus. Řešení nabízí nový výzkum, jehož závěry zveřejnil magazín ABC News. Jeho výsledky odhalily, že kolem pětasedmdesáti procent žen není schopno dosáhnout orgasmu pouze při samotném pohlavním styku - to znamená bez pomoci sexuálních pomůcek, rukou, nebo jazyka. A deset až patnáct procent žen nezažilo orgasmus nikdy v životě. Vědci vycházeli především z internetových diskusí, protože vzhledem k jejich počtu tak získali statisticky významný vzorek respondentek, navíc neovlivněných dotazníky či okolnostmi výzkumu.

Kim Wallen, profesor neuroendokrinologie na Emory University, tvrdí, že schopnost ženy dosáhnout orgasmu pouze stimulací penisu závisí na tom, jak daleko leží klitoris od jejího vaginálního vchodu. Wallen podrobil pečlivému zkoumání data shromážděná téměř před sto lety praneteří Napoleona Bonaparte, která která si frigiditou zabývala. Marie Bonaparte, francouzská psychoanalytička, zjistila, že optimální vzdálenost klitorisu a vagíny je 2,5 centimetru. Své závěry publikovala v roce 1927.

"Stejně jako musí mít člověk určité předpoklady k tomu, aby se z něj stal houslový virtuóz, nebo uběhl sto metrů za deset sekund, potřebuje žena jisté fyzické předpoklady, aby mohla dosáhnout vaginální orgasmu. Rozhodně nejde o automatickou záležitost," říká Wallen.

Před čtyřmi lety vedl Wallen ve spolupráci se svou kolegyni Elisabeth Lloydovou velký moderní výzkum týkající se také schopnosti žen dosahovat orgasmu. Lloydová je zase autorkou hypotézy, že ženský orgasmus je pouze jakýsi vedlejší produkt mužského orgasmu. "Je zcela normální, pokud žena nemá orgasmus a evoluce nám potvrzuje, že neschopnost dosáhnout orgasmu nemá vůbec žádný vliv na ženskou plodnost, takže se jedná skutečně jen o jakýsi vedlejší produkt," říká Lloydová.

Její slova potvrzují i výsledky ostatních výzkumů, které ukazují, že 98% mužů dosahuje orgasmu při sexu vždy, zatímco u žen je toto číslo velmi nízké. "Je jasné, že mužský orgasmus je biologicky podmíněný. Muž, který není schopný vyvrcholit a tedy ejakulovat, nemůže mít potomky." A naopak, ženy jsou velmi citlivé na bradavkách, na kterých je také životně závislé jejich dítě, kdežto bradavky u mužů již nemají žádný biologický význam.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak rychleji dosáhnout orgasmu?
Vibrátory jsou populárnější než manželé
10 překvapivých sexuálních statistik
5 mýtů o ženském těle