Menu
Úvod  › 

Orgasmus, pro který zemřete

Prý jde o nejúžasnější erotickou praktiku, která posune sex na úplně jinou rovinu. Údajně vám přihraje nejlepší orgasmus vašeho života. Jen vás možná bude stát život. Řeč je o erotickém škrcení, neboli autoerotické asphyxii.

Představte si svého nejserióznějšího kolegu, kterého si všichni v práci váží. Je dokonalý otec, oddaný manžel a spolehlivý kamarád. A teď si představte, že byste se jednoho rána dozvěděli, že zemřel. A jeho smrt by měla víc než pikantní rysy. Našli ho oběšeného, ale nešlo o sebevraždu ani vraždu. Byl nahý a na stole byl zapnutý notebook s pornografickými stránkami. I když se za oficiální příčinu úmrtí zřejmě označí sebevražda, jde o jednu z mnoha obětí autoerotické asphyxie (tedy erotického přidušování, či škrcení).

Úchylka slavných

Podobné případy však rozhodně nejsou ojedinělé. Podobným způsobem zemřel například David Carradine (známý jako Bill z filmu Kill Bill), kterého našli oběšeného v hotelovém pokoji v Bangkoku. Byl nahý a smyčku měl ovázanou nejen kolem krku, ale i kolem penisu. Smrt v důsledku erotického škrcení se pojí i s frontmanem skupiny INXS, kterého nalezli pro změnu v hotelovém pokoji v Sydney. I když jeho smrt byla oficiálně prohlášena za sebevraždu, očití svědkové tvrdili, že byl rovněž nahý. Všechny tyto případy mají společného jmenovatele, a tím je smrt v důsledku nebezpečné erotické praktiky.

Odborníci odhadují, že této úchylce padne ročně za oběť kolem pěti set lidí. Podstatou autoerotické asphyxie je přiškrcování nebo dušení (nejpoužívanější je smyčka, nebo igelitový pytlík přes hlavu). Nedostatek kyslíku potom údajně způsobuje zvláštní a velmi intenzivní orgasmus. Největší nebezpečí hrozí těm, kdo asphyxii provozují sami a v určitém okamžiku ztratí nad přiškrcováním kontrolu, což se při orgasmu může lehce stát. Dalším velkým nebezpečím je, že si na podobné zážitky lze prý snadno vypěstovat závislost, srovnatelnou se závislostí třeba na heroinu.

Závislost na škrcení

Doktor Park Dietz, forenzní psychiatr, který se tímto fenoménem zabývá už třicet let a kterého v této souvislosti oslovil magazín Details, však upozorňuje, že počet obětí bude pravděpodobně mnohem vyšší. Z ohledu k pozůstalým se často jako příčina smrti stanoví sebevražda, i když je zcela jasné, že šlo o nešťastnou náhodu a důsledek erotického škrcení.

I když vám možná kombinace dušení a sexu připadá jako vystřižená z SM snímků, není tomu tak. Nejde totiž ani tak o psychologický, jako o tělesný přínos. Na krku se nachází dvě zásadní krevní řečiště, krkavice zásobující krví mozek a krční žíla, která vede krev zpátky k srdci. Pokud jsou tyto žíly stlačeny, stoupá koncentrace kysličníku uhličitého, který má narkotizující efekt. V kombinaci s orgasmem může spustit produkci dopaminu, který způsobuje euforii. Pokud se přiškrcení včas uvolní, nic závažného se nestane, když to ale nestihnete, byl to váš poslední orgasmus v životě. Polopaticky řečeno, lidem provozujícím erotické škrcení vůbec nejde o masochistický pocit podřízenosti, ale jsou na tom podobně jako narkomani.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy na mírně ujetý sex
Fantastické sexuální rychlovky
Závislost na pornu: Novodobá epidemie