Menu
Úvod  › 

Pravda a mýty o ženském orgasmu

Kolem velkého O, tedy orgasmu, panuje spousta pověr a mýtů. Co z toho je tedy pravda a co můžete od orgasmu očekávat?

Tlumí bolest, redukuje stres a samozřejmě poskytuje potěšení - orgasmus hraje ve vašem životě mnoho rolí. Přesto o něm většina lidí mnoho neví. Máte představu o tom, co je skutečnost a co pouhá pověra?

Každá žena může dosáhnout orgasmu

Pravda: Kromě zcela výjimečných případů může podle sexuologů každá žena dosáhnout orgasmu. Takže pokud se vám zatím ještě nepoštěstilo, je velmi pravděpodobné, že jste na to nešla správně. Stres, prožité trauma, některé léky, nebo zkrátka nevhodná stimulace mohou dosažení orgasmu znemožňovat nebo ztěžovat.

Tajemstvím orgasmu je bod G

Neobjasněno: Některé studie tvrdí, že stimulování bodu G, malé oblasti na stěně vagíny, vede k intenzivnímu orgasmu. Nicméně jiní odborníci tvrdí, že dráždění G bodu rozhodně nemusí vést k jistému orgasmu. Některé ženy stimulaci bodu G milují a vede u nich k hlubšímu a uspokojivějšímu orgasmu, ale druhým může být jeho nadměrná stimulace naopak dokonce nepříjemná.

Všechny ženy by měly dosáhnout vyvrcholení v průběhu pohlavního styku

Pověra: Studie ukazují, že kolem sedmdesáti procent nedosahuje orgasmu běžně při pohlavním styku. Tělo každé ženy je jiné a vyžaduje individuální přístup. Některé ženy dosáhnou orgasmu při dráždění vagíny, jiné potřebují stimulaci klitorisu. Vaše tělo má k dispozici spoustu citlivých zón - vagínu, klitoris, děložní čípek, G bod - a záleží na tom, stimulace které z nich vám nejvíc vyhovuje. Zkuste pro objevení svého těla využít masturbace, partnerovu ruku, vibrátor, nebo cokoli budete chtít.

Kegelovy cviky vedou k silnějšímu orgasmu

Pravda: Kegelovy cviky zahrnují svírání a povolování, a tedy posilování, svalů pánevního dna. Ty obsahují nervová zakončení, které zodpovídají za potěšení, které pociťujete při sexu. Silnější svaly pánevního dna přímo korespondují se sílou orgasmu a kegelovy cviky tak mohou váš orgasmus skutečně zesílit.

Nejlepší sexuální pozicí pro dosažení orgasmu je žena nahoře

Pověra: Některé ženy preferují tuto pozici, protože tak mohou lépe kontrolovat rytmus soulože a maximalizovat stimulaci klitorisu tím, jak vyvíjejí tlak na partnerovu stydkou kost. Jiné však upřednostňují naopak klasickou misionářskou pozici, kdy je obličej jejich partnera blízko jejich. V obou těchto pozicích partnerův penis stimuluje přímo přední vaginální stěnu, která je na stimulaci citlivější než zadní stěna vagíny. Nejlepší pozice k dosažení orgasmu závisí na individuálních preferencích.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články