Menu
Úvod  › 

Ženy zažívají víc orgasmů s bohatými muži

Lásku si za peníze sice možná nekoupíte, ale podle nového výzkumu je potěšení žen při sexu přímo úměrné tomu, jakou částku má jejich partner na kontě.

Souvislost mezi sexem a penězi a sexuální přitažlivostí velmi bohatých mužů je předmětem diskusí už po celé roky. Řada lidí zastává názor, že krásné ženy si zkrátka užívají materiálního zajištění a luxusního životního stylu a sex berou jen jako jakýsi vedlejší produkt. Ženský orgasmus je předmětem zájmu vědců už velmi dlouho, protože jde z biologického hlediska o naprostou zbytečnost. Žena může otěhotnět bez ohledu na to, zda při sexu prožívá rozkoš, nebo ne. Vyvrcholení je jen jakýmsi bonusem navíc.

Nyní se však zdá, že největším afrodisiakem pro ženy jsou mužovy peníze a příjem. Doktor Thomas Pollet a profesor Daniel Nettle z univerzity v Newcastlu navrhli a uskutečnili největší studii na světě, která mapovala vztah mezi bohatstvím a potěšením ze sexu. Snažili se zjistit, zda je ženský orgasmus evoluční adaptací, která pomáhá ženám vybrat si a udržet kvalitní partnery.

Studie se zúčastnilo pět tisíc lidí, kteří absolvovali hloubkové rozhovory ohledně jejich osobního života, sexu, příjmu, vzdělání a dalších osobních detailů. Na všechny otázky odpovědělo jen 1534 respondentů. Z nich jen 121 žen dosahuje orgasmu při sexu vždy, 408 často, 762 občas a 243 téměř nikdy nebo nikdy.

Studie také zkoumala různé faktory ovlivňující potěšení žen ze sexu. Zcela nepochybně byla prokázána souvislost mezi sexuálním uspokojením ženy a bohatstvím muže. Ze všech faktorů, které potěšení ze sexu ovlivňují, tedy věku, vzdělání, délky vztahu a zdraví, bylo bohatství partnera nejdůležitější.

"Zjistili jsme, že velký majetek muže má pozitivní efekt na schopnost ženy, dosáhnout orgasmu," říká autor výzkumu. "Vliv výše konta na schopnost ženy dosáhnout orgasmu je dokonce větší než fyzická atraktivita partnera."

Studie navíc ukázala, že ženy, které dosahují orgasmu pravidelně, mají tendenci přeceňovat partnerův příjem. Větší sexuální spokojenost uvádějí ženy, jejichž partner má velkou moc.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vibrátory jsou populárnější než manželé
Většina žen orgasmus nikdy nezažije
Čtyři z pěti žen předstírají orgasmus
Jak dosáhnout orgasmu: Cvičení pro ženy