Menu
Úvod  › 

Předstíraný orgasmus: Jak poznáte, že to na vás hraje

Vzdychá pod vámi intenzivně, ale jak si můžete být skutečně jisti, zda to na vás nehraje a svůj orgasmus jen nepředstírá, aby vás potěšila, nebo už to měla za sebou? Pronikněte do tajů předstíraného ženského orgasmu.

Na začátek několik nepovzbudivých statistik: podle sexuologů přibližně dvě třetiny žen nezažívají při souložení orgasmus. Téměř stejné množství žen orgasmus předstírá a téměř stejné množství mužů to nepozná.

Proč se ženy vůbec s předstíráním orgasmu namáhají? Údajně je tomu především proto, že jsou pod společenským a mediálním tlakem, který velí, že každá žena by měla být schopná orgasmu dosáhnout. Dvacet osm procent žen, podle výzkumů, předstírá orgasmus kvůli tomu, aby potěšilo svého partnera, ale téměř čtyřicet procent předstírajících žen už chce mít sex za sebou. Předpokládejme, že se vás týká ta lepší varianta a vaše drahá polovička jen nechce zranit vaše city a pohladit vaše ego, proto své vyvrcholení předstírá. Na druhou stranu asi jen málokterý muž by nechtěl poznat, kdy jeho milenka skutečně dosáhla orgasmu a kdy se jí vrcholu dosáhnout nepodařilo.

Hlasové projevy může předstírat sebeintenzivněji, jenže existují projevy orgasmu, které se jí nafilmovat nepodaří. Pokud skutečně prožívá vyvrcholení, svaly její vagíny se stahují (většinou se stahují i svaly podbřišku a svaly celého pánevního dna) a srdeční tep dramaticky stoupá. Dýchá mělce a rychle, jakoby nemohla popadnout dech. Pokožka jí zčervená, je teplá a znatelné je to zejména na obličeji. Jestliže u ní nepozorujete žádný z těchto tělesných příznaků, je velmi pravděpodobné, že své vyvrcholení jen předstírá.

Dalším dobrým ukazatelem jejího vzrušení a potenciálního orgasmu jsou její bradavky. Všimněte si, zda jsou ztopořené a jakoby tvrdé. Pokud ano, jste na dobré cestě. Pozor ale, ke ztopoření bradavek dochází i tehdy, pokud je ženě zima. Jestliže však má "tvrdé" bradavky ve vytopené místnosti při sexu s vámi, můžete si blahopřát.

Při orgasmu se také významně zvyšuje produkce poševního sekretu, což je další faktor, který vůlí rozhodně nedokáže ovlivnit. Problém je v tom, že pokud ejakulujete do její vagíny a nemáte nasazený prezervativ, pravděpodobně jen těžko odlišíte svou vlastní "vlhkost" od její. Při orgasmu ale natékají její stydké pysky a klitoris, což můžete zaregistrovat především při orálním sexu. Navíc stydké pysky tmavnou a jejich barva se stává sytější.

Verbální projevy při sexu s jejím vyvrcholením nemusí nijak souviset. Podle sexuologů neexistuje mezi intenzitou orgasmu a hlasovými projevy ženy. Mnohem podezřelejší je, pokud začne gradovat s intenzitou vzdychání přesně v okamžiku, kdy spějete k vyvrcholení i vy. Pravidelný simultánně prožívaný orgasmus u obou partnerů patří spíš do oblasti sci-fi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Čtyři z pěti žen předstírají orgasmus
Když to trvá moc dlouho: Jak rychleji ejakulovat
Ženy zažívají víc orgasmů s bohatými muži
10 zkratek k ženskému orgasmu