Menu
Úvod  › 

Ženský orgasmus: Prospěje vašemu tělu i zdraví

Jasně, je to příjemné, ale věděla jste, že může prospět i vašemu zdraví a psychice? Čtěte, jak vám může prospět sexuální vyvrcholení.

Váš orgasmus není jen sérií svalových kontrakcí v důsledku sexuální stimulace. Je to komplexní proces, který může regulovat různé funkce vašeho těla. Tady je přehled pozitiv, která vám orgasmus přinese.

Orgasmus jako dietní nástroj

S orgasmem budete hubnout rychleji než při přísné dietě. V průběhu sexuální stimulace vzrůstá produkce chemikálie zvané fenethylamin, která umí redukovat chuť k jídlu. Navíc se v průběhu sexu a zejména potom při orgasmu zvyšuje hladina serotoninu v mozku. Serotonin působí uklidňujícím způsobem a omezuje tak pravděpodobnost nárazového přejídání, ale i chuti na cigaretu a další zlozvyky, které používáte pro omezení stresu. Kromě toho se při sexu spalují kalorie. V průběhu hodinové předehry a pohlavního styku spálíte přibližně 140 kalorií.

Sexem proti stresu

Orgasmus je vynikajícím přírodním prostředkem, kterým můžete účinně snížit hladinu svého stresu. V průběhu sexuální aktivity jsou totiž utlumené oblasti mozku, které zodpovídají za vaše pocity strachu, úzkosti a stresu. Navíc se při orgasmu do těla vylučuje velká dávka endorfinů, které dokáží účinně tlumit bolest a snižovat hladinu stresu. Zkuste si naordinovat kvalitní sex při migréně nebo menstruačních bolestech, nejspíš budete pozitivně překvapená.

Dokonalé uvolnění

Při orgasmu probíhá ve vašem těle celá řada chemických reakcí. Těsně před dosažením orgasmu se několikanásobně zvýší hladina DHEA. DHEA je steroidní hormon, který zlepšuje funkce mozku, kardiovaskulární systém, metabolismus tuků, povzbuzuje imunitní systém a napomáhá zdravému vzhledu pokožky. Navíc se mu přisuzují protistárnoucí schopnosti.

Ke kladným účinků orgasmu se řadí i uvolnění oxytocinu, který působí jako neurotransmiter v mozku. Vědci se domnívají, že právě on je jednou ze stěžejních látek, která se podílí na sociální interakci mezi lidmi. Při orgasmu je vyplavován i hormon estrogen. Studie dokazují, že ženy s pravidelnou sexuální aktivitou mají vyšší hladinu estrogenu v krvi, což souvisí se zdravějším kardiovaskulárním systémem, nižší hladinou "špatného" cholesterolu, vyšší hustotou kostí.

Orgasmem k imunitě

Mnoho studií dokazuje, že mezi pozitiva orgasmu patří i silnější imunitní systém. Výzkum provedený na University of Pennsylvania ukázal, že studenti, kteří se věnují pravidelné sexuální aktivitě mají o třetinu vyšší hladinu imunoglobulinu A. To je protilátka, která pomáhá imunitnímu systému bojovat proti chřipce a nachlazení.

Další teorie předpokládá, že orgasmus dokáže zlepšovat kvalitu vaší kůže. Během sexu se tělo potí, čímž se vyplavují toxiny. Hluboké dýchání a zvýšený srdeční tep, který se objevuje při vzrušení, zodpovídá za to, že tělem cirkuluje víc kyslíku, který udržuje orgány i tkáně zdravé.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články