Menu
Úvod  › 

Fakta o orgasmu, která vás překvapí

Víte, že orgasmus dokáže zmírnit vaší migrénu, nebo že nejvíc ženských komplexů se týká vzhledu genitálií? Představujeme vám fakta o orgasmu, která vás zaručeně překvapí.

1. Orgasmus mírní bolest

Trpíte na bolesti hlavy? Možná je to proto, že si dopřáváte málo sexu. Odborníci totiž už dávno zjistili, že orgasmus dokáže zmírnit v podstatě všechny druhy bolesti - všetně například artritidy, bolesti po operacích, nebo migrén. Je tomu tak kvůli produkci hormonu oxytocinu, který se vylučuje během orgasmu, a dokáže mírnit projevy bolesti. Oxytocin zodpovídá za pocity zamilovanosti, relaxaci a další pozitivní emocionální stavy. Bohužel zmírnění bolesti v důsledku vyvrcholení nemá dlouhého trvání - obvykle odezní po osmi až deseti minutách.

2. Kondom nemá vliv na kvalitu vyvrcholení

Pokud se váš drahý brání použití kondomu s tím, že ze sexu nebudete nic mít, můžete ho ujistit, že kondom nemá na kvalitu sexu vůbec žádný vliv. Vědci z Indiana University zjistili, že muži i ženy dostahují vyvrcholení ve stejném čase a jejich prožitek ze sexu je stejný, ať už použijí, nebo nepoužijí kondom. Naopak se zjistilo, že muži s kondomem si užívají sex uvolněněji, protože mohou zůstat v partnerčině vagíně i po ejakulaci a nemusí se obávat nechtěného otěhotnění.

3. Třetina žen má problémy s orgasmem

Máte problémy s vyvrcholením? Rozhodně nejste sama. Podle Planned Parenthood statstics má každá třetí žena problémy s dosaženín orgasmu při sexu. A téměř osmdesát procent žen nedosáhne takzvaného vaginálního orgasmu. Mnohem častěji dosahují ženy vyvrcholení při stimulaci klitorisu.

4. G bod zvýší pravděpodobnost orgasmu

G bod objevil c padesátých letech německý gynekolog Ernst Gräfenberg a od té doby je toto magické místo předmětem mnoha dohadů a hypotéz. Některé z nich dokonce tvrdí, že je to celé nesmysl a G bod vůbec neexistuje. Jeho příznivci však tvrdí, že se jedná o oblast ženských genitálií, kam ústí obrovské množství nervových zakončení, proto jeho drážděním dospěje žena k zaručenému a silnějšímu orgasmu.

5. Orgasmus se s věkem lepší

Konečně máte proč těšit se ze svých přibývajících let. Vědci totiž tvrdí, že s postupujícími roky je snadnější orgasmu dosáhnout a vyvrcholení je také intenzivnější. Předpokládá se, že je tomu tak kvůli vzrůstajícím zkušenostem žen, které dokonale znají své vlastní tělo a ví, jaké reakce od něj mohou očekávat.

6. Pomůže vám střídání poloh

Sexuologové doporučují ženám, které mají problémy s dosažením vyvrcholení, aby v ložnici střídaly co nejvíce aktivit a a byly co nejkreativnější. Čím víc poloh, metod, způsobů i aktivit v posteli vyzkoušíte, tím větší je pravděpodobnost, že v důsledku přetrhnete cílovou pásku.

7. Role sebevědomí

Vědci dokázali, že ty ženy, které jsou spokojené a smířené se svým tělem a cítí se v něm dobře, dosahují mnohem rychlejšího a kvalitnějšího orgasmu. Kupodivu sexuologové tvrdí, že nejvíc komplexů se týká podoby ženských genitálií.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Ženy zažívají víc orgasmů s bohatými muži
Ženský orgasmus je evoluční chybou
5 způsobů, jak uspokojit jakoukoli ženu
Zaručené polohy pro ženský orgasmus
10 nejčastějších důvodů, proč ženy předstírají orgasmus