Menu
Úvod  › 

Tipy a triky pro hezčí nehty

Dokonalé nehty jsou finální tečkou vašeho vzhledu. Víte, jak se o ně starat, čemu se vyhnout a co jim udělá dobře?

Zbavte se všech odlakovačů, které obsahují aceton. Okamžitě po odlakování si umyjte důkladně ruce, aby byl odlakovač s nehty v kontaktu co nejkratší dobu. Chemické látky, které jsou v něm obsažené totiž nehty vysušují. Po odlakování namočte ruce na pár minut do vlažné, mýdlové vody.

Pokud máte vysušené ruce a poničené nehty, potřete je vlažným olivovým olejem, který pokožku vyživí a nehty po jeho aplikaci zesílí.

Nehty na ruce

Při pilování nehtů začínejte od stran a pokračujte do středu nehtu, vyhnete se tak prasklinám. Nepoužívejte na nehty kovové pilníky. Hydratační přípravek ocení nejen vaše ruce ale i nehty.

Pokud jsou vaše nehty křehké nebo roztřepené, nenechávejte je příliš dlouhé. Každý večer před spaním je masírujte buď olivovým olejem nebo přípravkem s jeho obsahem. Na zdraví a síle vašich nehtů se podepíše i složení vašeho jídelníčku. Velkou službu vám prokáží například kvasnice (můžete je koupit i v tabletách), sója, nebo rybí maso a mořské plody.

Aby byly vaše nehty zdravé, je nutné pravidelně pečovat i o kůžičku kolem nich. Tenká kůže chrání lůžko nehtu, ale zároveň se relativně snadno poškodí. Namasírujte nehty speciálním krémem a potom kůžičku jemně a opatrně zatlačte kůžičku pomerančovým dřívkem směrem dolů.

K ochraně nehtů používejte produkty, které jsou pro tento účel speciálně vyvinuté. Na trhu existují například přípravky, které posílí křehké a lámající se nehty. Můžete si zakoupit kosmetiku či potravinové doplňky, které představují vynikající prevenci před vysušenými nehty. Nezapomeňte ani na výběr vhodného a kvalitního laku. Lak na nehty může plnit jen čistě krášlící funkci, ale zároveň při jeho použití můžete vyřešit problém například se slabými nebo roztřepenými nehty. Pokud si například vyberete laky s obsahem keratinu, poskytnete svým nehtům ochranu před lámáním.

Tipy pro krásné nehty:

  • Nehty si v žádném případě nekousejte. Pokud s tímto zlozvykem nedokážete skoncovat, kupte si speciální lak s hořkou chutí proti kousání nehtů.
  • Myjte si ruce ve studené vodě.
  • Nehty nestříhejte, raději je pilujte.
  • Nepoužívejte rychleschnoucí lak. Oslabuje zbytečně nehty.
  • Pod barevný lak vždy aplikujte nejprve vrstvu ochranného laku.
  • Na mytí nádobí, práci na zahradě a podobné činnosti noste vždy rukavice. Rukavice by měly být také samozřejmostí, jakmile venkovní teplota klesne k nule.
  • Minimálně jednou denně používejte výživný krém na ruce, který zároveň hydratuje a ochrání i vaše nehty.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Co je trendy a stylové