Menu
Úvod  ›   › 

7 tipů, jak udržet vaše děti zdravé i v chřipkové sezóně

Všude kolem řádí chřipka a nachlazení a vy jen čekáte, kdy to skolí také vaše děti? Následující tipy vám pomohou udržet je zdravé i v chřipkové sezóně.

Všichni rodiče se modlí, aby už skončily zimní dny, tedy klasická sezóna rýmiček, kašlů a teplot. Tuto chřipkovou sezónu ale můžete přečkat bez újmy. Zkuste následující tipy:

1. Investujte do prevence.

Nejlepším způsobem, jak bojovat proti chřipce a nachlazení, je prevence. Zkuste některý z osvědčených prostředků na povzbuzení imunity (některé matky přísahají na Preventan, jiné na Imunoglukan, ale vyzkoušet samozřejmě můžete jakýkoli přípravek). Počítejte ale s tím, že je potřeba užívat ho minimálně měsíc (spíš však ještě déle), aby se jeho účinky projevily.

2. Myjte jim často ruce.

Je to úplně jednoduché, ale zabírá to. Naučte své děti, aby si co nejčastěji myly ruce. Tím snížíte pravděpodobnost, že se viry z veřejných míst (například ze školky), které bude mít vaše dítě na rukou, dostanou i do jeho organismu.

3. Dopřejte mu kvalitní spánek.

Imunitní systém (dětský i dospělý) nikdy nemůže fungovat správně, pokud má tělo nedostatek spánku. Uvědomte si, že dítě ve školním věku musí spát minimálně deset až jedenáct hodin denně a mladší děti ještě častěji.

4. Naučte ho smrkat.

Naučte své dítě správně smrkat. Je potřeba, aby se naučilo vyčistit si nos, ale zároveň aby nemrkalo příliš prudce. Při prudkém smrkání se otevírá Eustachova trubice a zvyšuje se riziko rozvoje zánětu středního ucha.

5. Soustřeďte se na jídelníček.

Vyvážený a zdravý jídelníček je nejlepší cestou ke zdraví. Neexistují zázračná jídla, ale soustřeďte se na to, aby vaše dítě mělo dostatek proteinů, vitamínů, ale i dostatečný pitný režim.

6. Vyhýbejte se nemocným.

Zní to jako samozřejmost, ale možná budete v pokušení risknout to a vzít dítě na návštěvu k babičce, která se necítí právě dobře. Nebo se vám nebude chtít rušit dlouho domluvenou návštěvu ke kamarádům, jejichž dítěti teče z nosu. Jenže imunitní systém vašeho dítěte má co dělat i s ohroženími, které na něj útočí každý den, a nemusíte ho stavět před další zkoušky.

7. Přemýšlejte o lécích.

Když vidíte, že vašemu dítěti není úplně dobře, instinktivně sáhnete okamžitě po lécích. Jenže podle údajů American Academi of Pediatrics užívají děti do šesti let nadměrné množství léků i antibiotik. Přitom by však právě takto malé děti klasické léky proti nachlazení vůbec neměly dostávat a antibiotika fungují pouze u bakteriálních infekcí a nikoli virových, jako je právě chřipka a nachlazení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články