Menu
Úvod  ›   ›   › 

Top vánoční dárky pro děti roku 2011

Lego s tématikou Harryho Pottera, kolečkové brusle, nebo skládačky dřevěných hradů. Víte, které vánoční dárky jsou letos u dětí v kurzu?

Chcete své dceři koupit panenku a synovi obligátní autíčko? Nebuďte za rodiče, kteří jsou absolutně mimo a inspirujte se hračkami a dárky pro děti a dospívající, které jsou hitem letošních Vánoc.

Lego Harry Potter

Horkým hitem letošních Vánoce je lego s tématikou čarodějnického učně Harryho Pottera. K dostání jsou nejrůznější sady v ceně od tří set do deseti tisíc korun. Dítěti tak můžete darovat například Bradavický expres, les, třídu, nebo celou ulici. Skvostem pro skutečné znalce a obdivovatele Harry je celý Bradavický hrad, který obsahuje téměř tisíc dílků a dáte za něj přibližně deset tisíc korun. Sady lega s Harrym Potterem jsou určené dětem různého věku (podle jejich obtížnosti), ale v zásadě jimi můžete podarovat čtyřleté dítě stejně jako desetileté.

Pistole Nerf

Vzdali jste už bitvu se svými syny o to, jak dlouho vydržíte vzdorovat jejich prosbám o zakoupení pistole pro klukovské střílečky? Potom se zkuste podívat v obchodech po pistolích Nerf, které se letos vyhouply na žebříčku vánočních dárků na přední příčky. Mají poloautomatické nabíjení, střílet se dá pěnovými šipkami, diskem, nebo vodou. Důraz je kladen na bezpečnostní zpracování. Vybrat si můžete mezi velkým samopalem, malými zbraněmi i opakovačkou. Pokud se pro jejich koupi rozhodnete, připravte si od tří do devíti set korun.

Kolečkové brusle

Neexistuje dítě, kterému byste se tímto dárkem nezavděčili. Kolečkové brusle patří mezi vánoční evergreeny každý rok a letošní Vánoce nebudou výjimkou. Jsou in, rozvíjí pohybové schopnosti vašeho dítěte a navíc představují jednu z mála možností, jak ho dostanete na čerstvý vzduch. Jestliže se pro jejich koupi rozhodnete, nezapomeňte přibalit navíc i chrániče na lokty, kolena a zápěstí, která jsou při jízdě na kolečkových bruslích nejvíc ohrožena.

Dřevěné hrady

Dřevěné hrady, které se spojují za pomoci kolíčků a fungují jako propracovaná skládačka, zaznamenaly v posledních letech velký vzestup. Dítě si s nimi cvičí svou obratnost, fantazii i prostorovou představivost. Vyrábějí se v rozličných velikostech i obtížnostech, takže jsou vhodné pro děti od tří let věku výš. Zaplatit za ně můžete devět stovek i tři tisíce korun.

Domečky pro panenky

Pokud chcete vidět u vánočního stromečku skutečně nefalšované nadšení, kupte své dceři domeček pro panenky. Domečky pro panenky jsou skutečným šlágrem letošních Vánoc. Koupit se dají v mnoha variantách a je jen na vás, zda vám je sympatičtější kopie viktoriánského domu, nebo domek v moderním stylu. V současné době se dělají domky propracované do nejmenších detailů s dokonalým vybavením. Jen počítejte s tím, že investice do dětského snu vaší dcery začíná na tisíci korunách. Stejně tak ale můžete dát za vybavený domek klidně i pět tisíc.

Přečtěte si také:
Originální vánoční dárky pro ni
Originální vánoční dárky pro něho
Nejlepší tipy: Jak udělat dětem levné Vánoce
Test: Znáte světové vánoční tradice?