Menu
Úvod  › 

10 důvodů, proč se radovat, že děti rostou

Ano, je to smutné, že než jste se stačili rozkoukat, vyrostou a přestanou být těmi roztomilými miminky/batolaty/předškoláčky. Ale zároveň existuje spousta důvodů, proč se radovat a těšit, až vaše děti vyrostou. Tady jsou!

1. Čas sami pro sebe.

Zkuste se zamyslet nad tím, jak je to dlouho, kdy jste naposledy měli čas sami pro sebe, nebo pro sebe navzájem v rámci partnerského vztahu. Spolu se zvyšující se samostatností a nezávislostí vašich dětí také přirozeně stoupne množství příležitostí, kdy bude váš čas patřit zase pouze vám.

2. Budete se moci v klidu pohádat.

Současně s tím, jak začnou vaše děti dospívat, budou chápat, že občasné konflikty, nedorozumění a hádky jsou normální součástí každého funkčního vztahu. Konečně je tedy nebudete muset řešit šeptem a za zavřenými dveřmi ložnice.

3. Budete v menším stresu.

Čím jsou děti menší, tím víc potřeb a požadavků na vás mají. A čím je větší jejich závislost na vás, tím větší je přirozeně váš stres, protože za ně máte zodpovědnost a ony jsou na vás závislé. S každým dalším rokem navíc se hladina vašeho stresu o kousek sníží.

4. Obnovíte romantiku.

Konečně nebudete muset složitě organizovat hlídání, když se rozhodnete vyjet na společný víkend, nebo s vyrazit na večeři. Vaše dospívající ratolesti budou naopak štěstím bez sebe, když jim konečně vyklidíte na pár večerů byt - a vy tak budete moci vzkřísit poněkud zapomenutou romantiku.

5. Budete jezdit na výlety podle sebe.

Už nikdy žádné Legolandy, zábavné parky, dětská centra a podobně. Teď zase pro změnu budete moci jezdit na výlety tam, kde to bude zajímat i vás. Klidně i se svými potomky (pokud o to budou stát), ale vaše zájmy se přiblíží a už nebudete muset trpět v rukodělných dílničkách při výrobě osmdesáté šesté pokroucené svíčky a podobně.

6. Váš byt bude zase obyvatelný.

Samozřejmě, že tak uklizeného bytu, jaký jste obývali před narozením dětí, se dočkáte až poté, co dosáhnou dospělosti. Ale čím budou větší, tím méně budete v obýváku zakopávat o domečky pro panenky a zapichovat si do bosých chodidel kostky Lega.

7. Budete se moci vyspat.

Nejenže se budete moci po náročné noci vyspat, ale konečně budete moci vrátit svým dětem všechna probouzecí příkoří, až budete své puberťáky tahat před obědem z postele.

8. Najdete sami sebe.

Nejspíš už se nepamatujete na toho úžasného, aktivního člověka se spoustou koníčků, jímž jste bývali před narozením dětí. O to víc si ho zamilujete, až budete mít čas znovu ho objevit a poznat.

9. Budete rádi se svými dětmi.

Samozřejmě, že jste s nimi byli rádi i doposud, ale buďte upřímní. Nikdy vám nelezly na nervy a neměli jste chuť vystřelit je na pustý ostrov? Spolu s jejich rostoucí nezávislostí a samostatností poroste i vaše chuť trávit s nimi svůj volný čas.

10. Budete na sebe hrdí.

Až se budete dívat na své rostoucí děti, budete hrdí i sami na sebe, protože v nich uvidíte odraz a výsledky své výchovy. A ostatně už jen to, že jste to všichni ve zdraví přežili, je přece důvod k oslavě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články