Menu
Úvod  › 

11 vzpomínek, které vaše děti musí mít

Ani ty nejdražší dárky nevynahradí dětem společně strávený čas a hlavně vzpomínky. Následujících jedenáct vzpomínek musíte svým dětem rozhodně zprostředkovat.

1. Společný smích.

Nic vás nesblíží víc než věci, kterým se společně smějete. A také na nic jiného nebudete mít v budoucnu tak intenzivní vzpomínky jako na situace, v nichž jste se společně, rodiče se svými dětmi, chechtali až k slzám.

2. Mazlící rituály.

Ať už je to drbání na zádech, foukání do pupíku, nebo jiný mazlící rituál, vaše dítě si ty společně strávené chvíle a něžné doteky bude pamatovat do konce života a nic mu je nenahradí.

3. Společné hry.

Je jedno, s čím si hrajete, jestli venku, nebo vevnitř, ale vaše dítě by si mělo pamatovat i hry, které prožilo pouze s vámi... to znamená bez přítomnosti kamarádů. Zkrátka čas, kdy vás má pouze pro sebe, a může určovat jeho náplň.

4. Polibky.

K téhle vzpomínce není potřeba nic dodávat - snad jen to, že je nenahraditelná.

5. Společné zpívání.

Nevymlouvejte se na to, že neumíte zpívat. Vašim dětem je to úplně jedno a budou milovat jakoukoli písničku v jakémkoli vašem podání. A navíc se z ní stane součást rodinného folkloru.

6. Společné tančení.

Všechny děti milují hudbu a rády tančí. Zahoďte své předsudky a malicherné zábrany a roztančete se s nimi v obýváku. Vezměte je do náručí, nebo jen za ruce a dejte průchod své spontánnosti.

7. Vítání.

Vzpomínáte si, jakými slovy vás vítali rodiče, když jste se jako dítě vraceli ze školy? Vykašlete se u svých dětí na legendární větu: "Co bylo ve škole?" a vytvořte si svůj vítací rituál, na který budou ještě po letech rády vzpomínat.

8. Objetí.

Nikdy jich nemůže být dost a nikdy s nimi nemůžete udělat chybu. Čím víc se budete se svými dětmi objímat, tím raději budou jednou na své dětství vzpomínat.

9. Uspávání.

Spočtěte si, kolik minut z celého dne vás má vaše dítě jen pro sebe a kdy se mu stoprocentně věnujete. Uspávání je jednou z těch mála příležitostí, kdy si můžete užívat vzájemnou blízkost, povídat si, číst, zpívat....

10. Vodní hrátky.

Děti milují vodu a hrátky v bazénu, moři, nebo v jakékoli jiné vodě jsou pro ně nezapomenutelným zážitkem.

11. Bitvy.

Každé dítě musí občas vypustit "páru" a naprosto ideální možností je například polštářová bitva, kterou společně uspořádáte. Možnost vyřádit se bez nebezpečí, že něco rozbijí, hodit něčím (což mají normálně zakázané) a ještě k tomu po vás, je naplní nadšením, které si budou pamatovat po zbytek života.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články