Menu

Potomek

Jak poznat u dítěte, že neslyší?

Ztráta sluchu u dítěte je velmi závažný problém, který zasáhne každého rodiče. V dřívějších dobách bylo komplikované takovéto onemocnění odhalit. Při dnešních možnostech se můžeme problémem zabývat hlouběji a komplexněji, než tomu bylo dříve.

Jak naučit dítě malovat?

Jak těžké je naučit děti malovat? Vůbec! Ne každé má sice vlohy stát se opravdovým umělcem, malířem, ilustrátorem či grafikem. Všechny děti se ale mohou naučit výstižně a kreativně vyjádřit svou myšlenku. Děti ještě nejsou zkažené přehnanou sebekritikou jako dospělí lidé. Všechno, co vytvoří, jim bude připadat úžasné. Využijte toho a pusťte se do malování co nejdříve.

Jak vám děti mohou změnit život?

Děti změní život zásadním způsobem. Tady mě napadá několik otázek, které berte prosím s rezervou. Paříte do rána? Kouříte jednu za druhou? Pijete alkohol? Pořiďte si děti! Váš životní styl se tak změní na zdravější. I když? malé děti=malé starosti, velké děti=velké starosti.

Kousání nehtů u dětí: Jak je to odnaučit

Má neustále prsty v puse a okusuje si nehty. Domluvy nepomáhají a už jste z tohoto zlozvyku svého dítěte úplně nešťastní? Čtěte, proč tomu tak je a jak ho to odnaučit.

Překvapivé věci, kterémi ovlivníte zdraví svých dětí

To, co sama jíte, má vliv nejen na vaši schopnost otěhotnění, ale také na budoucí zdraví vašich, zatím nenarozených dětí. Víte, na co byste si měla dávat pozor a co do svého jídelníčku zařadit?

7 tipů, jak vychovat z dětí čtenáře

Nenajdete lepší způsob, jak zvýšit inteligenci svých dětí a rozšířit jejich všeobecný přehled, než z nich vychovat vášnivé a vytrvalé čtenáře. S následujícími tipy se vám to podaří.

Příliš mnoho vánočních dárků? Kazíte své děti!

Chcete jim pod stromeček dopřát co nejvíc dárků? Jenže tato snaha se vám může pořádně vymstít. Odborníci tvrdí, že pokud budou vaše děti dostávat příliš mnoho vánočních dárků, zaděláváte jim do budoucna na problémy s gamblerstvím, konflikty v partnerských vztazích a všeobecné nespokojenost.

15 věcí, které chápou jen rodiče dětí ujíždějících na prasátku Peppě

Ten, komu doma od rána do večera nechrochtají růžové postavičky a neprozpěvují si vlezlé písničky, to nepochopí. Následující věci totiž důvěrně znají jen rodiče těch dětí, které bezmezně milují prasátka Peppu.

Děti jsou mnohem chytřejší, než si myslíte

Myslíte si, že umí jen spát, jíst a brečet? Omyl. Malé děti jsou mnohem chytřejší, než si většina dospělých myslí. Budete se divit!

Děti a domácí práce: Co byste měli vědět

Zapojujete děti do domácích prací? Nebo se řídíte heslem, že by si měly užít dětství, protože pracovat budou celý život? Zjišťovali jsme, jak zapojit děti do domácích prací a vést je k zodpovědnosti.

7 tipů, jak udržet vaše děti zdravé i v chřipkové sezóně
Cestovní seznam pro děti: Co jim sbalit na prázdniny
Děti s ADHD: Nejčastější otázky a odpovědi
Čím dřív se rozvedete, tím hůř pro vaše děti
Císařský řez není pro děti vždy nejlepším řešením
S nástupem dětí do školky nespěchejte
Většina dětí není v autosedačkách správně připoutána
Císařský řez, selhání nebo výhra?