Menu

Potomek

První pohyby dítěte v bříšku (zkušenosti, pocity, jak se chovat..)

Těhotenství je několikaměsíční cestou, kterou provázejí určité milníky, jež si každá žena velmi důkladně hlídá. Jedním takovým je i první moment, kdy nastávající maminka cítí ,,na vlastní kůži“ pohyby svého děťátka. Je jednoduché tyto specifické pohyby poznat? A lze skrze ně vyčíst něco o samotném miminku?

Zkušenosti z porodu

Moje první těhotenství probíhalo bez větších obtíží, ale ke konci mi gynekolog oznámil, že dítě se v děloze usadilo v tureckém sedu, a nechce se samo otočit. Hrozí tedy, že budu rodit koncem pánevním, což je prý vzhledem k mé tělesné konstituci rizikové. Jestli se plod včas neotočí hlavičkou dolů, bude  muset přijít na svět císařským řezem. Zkoušela jsem provádět doma doporučené cviky na otočení dítěte. Spíš než ve cvičení to spočívalo v polehávání s podloženými bedry a s nohama nahoru, ale dítě se prostě otočit nechtělo.

Můj komplikovaný porod

Na netrpělivě očekávané narození svého prvního syna Jáchyma jsem se snažila připravit všemi možnými způsoby. Poctivě jsem dodržovala všechna nařízení a doporučení svojí gynekoložky, naprosto jsem změnila svoje stravovací návyky vlivem těhotenské cukrovky, chodila na těhotenskou jógu, vybírala nejlepší výbavičku, nejlepšího pediatra, nejlepší porodnici, četla články, recenze, knihy, pomalu si balila tašku do porodnice a myslela jsem si, že jsem připravená na všechny eventuality. Jenže tak jednoduché to nebylo.

Jak poznat u dítěte, že neslyší?

Ztráta sluchu u dítěte je velmi závažný problém, který zasáhne každého rodiče. V dřívějších dobách bylo komplikované takovéto onemocnění odhalit. Při dnešních možnostech se můžeme problémem zabývat hlouběji a komplexněji, než tomu bylo dříve.

Jak naučit dítě malovat?

Jak těžké je naučit děti malovat? Vůbec! Ne každé má sice vlohy stát se opravdovým umělcem, malířem, ilustrátorem či grafikem. Všechny děti se ale mohou naučit výstižně a kreativně vyjádřit svou myšlenku. Děti ještě nejsou zkažené přehnanou sebekritikou jako dospělí lidé. Všechno, co vytvoří, jim bude připadat úžasné. Využijte toho a pusťte se do malování co nejdříve.

Jak vám děti mohou změnit život?

Děti změní život zásadním způsobem. Tady mě napadá několik otázek, které berte prosím s rezervou. Paříte do rána? Kouříte jednu za druhou? Pijete alkohol? Pořiďte si děti! Váš životní styl se tak změní na zdravější. I když? malé děti=malé starosti, velké děti=velké starosti.

Kousání nehtů u dětí: Jak je to odnaučit

Má neustále prsty v puse a okusuje si nehty. Domluvy nepomáhají a už jste z tohoto zlozvyku svého dítěte úplně nešťastní? Čtěte, proč tomu tak je a jak ho to odnaučit.

Překvapivé věci, kterémi ovlivníte zdraví svých dětí

To, co sama jíte, má vliv nejen na vaši schopnost otěhotnění, ale také na budoucí zdraví vašich, zatím nenarozených dětí. Víte, na co byste si měla dávat pozor a co do svého jídelníčku zařadit?

7 tipů, jak vychovat z dětí čtenáře

Nenajdete lepší způsob, jak zvýšit inteligenci svých dětí a rozšířit jejich všeobecný přehled, než z nich vychovat vášnivé a vytrvalé čtenáře. S následujícími tipy se vám to podaří.

Příliš mnoho vánočních dárků? Kazíte své děti!

Chcete jim pod stromeček dopřát co nejvíc dárků? Jenže tato snaha se vám může pořádně vymstít. Odborníci tvrdí, že pokud budou vaše děti dostávat příliš mnoho vánočních dárků, zaděláváte jim do budoucna na problémy s gamblerstvím, konflikty v partnerských vztazích a všeobecné nespokojenost.

15 věcí, které chápou jen rodiče dětí ujíždějících na prasátku Peppě
Děti jsou mnohem chytřejší, než si myslíte
Děti a domácí práce: Co byste měli vědět
7 tipů, jak udržet vaše děti zdravé i v chřipkové sezóně
Cestovní seznam pro děti: Co jim sbalit na prázdniny
Děti s ADHD: Nejčastější otázky a odpovědi
Čím dřív se rozvedete, tím hůř pro vaše děti
Císařský řez není pro děti vždy nejlepším řešením
S nástupem dětí do školky nespěchejte
Většina dětí není v autosedačkách správně připoutána
Císařský řez, selhání nebo výhra?