Menu
Úvod  › 

10 věcí, kterými vás děti dostanou do blázince

Po uložení do postele se ještě desetkrát vrátí, používají vaše břicho coby trampolínu, nejsou schopné posedět ani deset vteřin v klidu. I přesto, že je milujete, následující desítkou věcí vás vaše dětičky přibližují Bohnicím.

1. Otázka: "Už tam budeme?"

Jakmile se váš potomek naučí mluvit, tato otázka začne s železnou pravidelností zaznívat několik desítek sekund poté, co se posadíte do auta. Je úplně jedno, co odpovíte, nejpozději za dvě minuty na to budete odpovídat znovu.

2. Oblékání.

Nedělejte si iluze, že vás to mine. Nemine. V určitém věku se oblékání vašich ratolestí změní v boj o holý život. Až se budete snažit dvacet minut marně nacpat vzpouzející se ručičku do miniaturního rukávku, pochopíte, že ježek v kleci je zcela nenáročná společenská aktivita. A to je jen duševní příprava na oblékací boj (respektive anabázi vybírání oblečení), který budete podstupovat v pubertě.

3. Hraní si s vaším telefonem.

Můžete svému dítěti koupit sebedražší a sebedokonalejší hračky, stejně pro něj bude jednoznačně největším lákadlem váš telefon. A kdykoli ho necháte bez dozoru, musíte počítat s rizikem, že budete platit horentní účty za náhodně vytočená čísla na erotické linky.

4. Pokládání nevhodných otázek cizím lidem.

Až se vaše dítě zeptá cizí paní v tramvaji, jak to, že má knírek, nebo vašeho obtloustlého šéfa, jestli má v bříšku miminko, začnete sami toužit po dlouhodobém pobytu v Bohnicích.

5. Oslovování cizím jménem.

Je úplně lhostejné, jaké jméno jste svému potomkovi vybrali, nastane období, kdy bude tvrdě vyžadovat, abyste na něj volali jménem jeho oblíbeného akčního hrdiny, nebo sladce růžové princezny. A spolehněte se, že vám to poleze na nervy jako nikdy.

6. Používání vašeho těla, coby cvičího nářadí.

Předtím, než jste se stali rodiči, jste pravděpodobně vůbec netušili, že vaše břicho je dokonalou trampolínou, na vašich nohách se dá skvěle houpat a na vašem obličeji bezvadně sedět.

7. Opakované návraty do postele.

Uložte ho a vsaďte se, že se do pěti minut vrátí a bude potřebovat čurat/napít/najíst/podat hračku. Pak tento proces zopakujte ještě minimálně desetkrát a získáte obraz průměrného večera s dítětem.

8. Věčné opravování.

Zkuste říct před svým dítětem sprosté slovo, dopustit se nějaké nepřesnosti ve vyjádření, nebo nedostát svému slovu a můžete se vsadit, že to budete mít na taliři dalších několik týdnů. Děti jsou nejdůslednější revizoři vašeho chování, jaké si umíte přestavit.

9. Neschopnost posedět chvíli klidně.

Zkuste po svém dítěti žádat, aby bylo chvíli zticha a sedělo klidně a pokud budete na dodržení svého požadavku chtít skutečně trvat, nechte si předepsat dvojitou dávku diazepamu.

10. Srovnávání narozeninových oslav.

Zaplatili jste za narozeninovou oslavu svého dítěte tisíce? Objednali jste klauna, malování na obličej a dětského DJ? Smůla, protože Sebastian z jeho školky měl na oslavě ještě dětské divadélko a tím se vaše oslava stala zcela propadající.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 vět, které nikdy neříkejte rodící ženě
Otázky, které si klade každý rodič (a odpovědi na ně)
6 každodenních záhad ze života rodičů
7 nejulítlejších baby produktů
Věci pro miminka, které je zbytečné kupovat
15 věcí, které se po porodu stanou minulostí