Menu
Úvod  › 

Zlepšete bezpečnost své jízdy. Jak?

Automobil je skvělou volbou, pokud se potřebujete rychle a pohodlně dostat z bodu A do bodu B. V oblasti bezpečnosti však může být i rizikovým dopravním prostředkem. A to pokud podceníte několik věcí.

Chcete-li zlepšit bezpečnost své jízdy, přinášíme vám pár tipů, jak na to. To hlavní, bez čeho se neobejdete, to jsou nové pneumatiky. Nyní, v období léta, by to měla být právě sada letních pneu. A to především pro svou tvrdší směs, která dokáže přinést dobré vlastnosti. Mezi ty se řadí:

  • Přilnavost k vozovce
  • Kratší brzdná dráha
  • Možnost dobrého odvádění vody

V rámci výběru nejsou příliš doporučovány nekvalitní noname značky z Číny. Je dobré vsadit na prověřenou kvalitu, nejlépe potom tu, která zvítězila v nezávislých testech.

Pohodlí je základ

Co dále neopomínat, to je určitě vaše pohodlí. V autě byste se jako řidiči měli soustředit jenom a výhradně na řízení a nic jiného. S tím může souviset i to, jak pohodlně sedíte. Pokud stávající sedačky nejsou dokonalé, obstarejte si potahy do auta. Jak klasické, tak třeba i masážní, nebo na zimu varianty, které jsou vyhřívané. Budete mít jistotu, že jakmile se do nich posadíte, budete se cítit doslova jako v bavlnce. V rámci bezpečné jízdy je to krok správným směrem.

Pozor na správnou obuv

Mnoho lidí dělá tu chybu, že řídí ve skutečně nevhodných botách. Jaké si rozhodně neberte? Jsou to pantofle, žabky, u žen třeba lodičky. Prioritou by měla být pevnější obuv, a to jak ve formě klasických bot, tak ve formě dobře zapnutých sandálů. Jedině tak nehrozí riziko toho, že se vám bota kdekoliv a jakkoliv zahákne. S tím souvisí i kvalita podlahy vozu. Objednejte si gumové koberce, které dokážou velmi dobře eliminovat to, že by vám snad pata u vaší nohy podklouzla při důležitém manévru. Bude vždy správně opřená tam, kde má být. A vy bez problémů dojedete do požadovaného cíle.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články