Menu
Úvod  ›   › 

5 signálů, že je čas změnit práci

Mít práci není v dnešní době taková samozřejmost, jako tomu bývalo dříve. V první řadě byste si měli vážit toho, že vůbec nějakou práci máte a hodit za hlavu nápady týkající se nějakých změn. Máte-li to štěstí, že vás vaše práce baví a nepředstavuje pro vás pouze zdroj příjmů, pak se považujte za šťastlivce. Pokud se ale ve svém zaměstnání necítíte dobře, připadáte si nedostatečně finančně ohodnocení nebo máte jiné cíle, pak je možná čas změnit práci?

Kdy je čas změnit práci, aneb 5 varujících signálů

Níže vám prozradíme pětici nejčastějších varovných signálů, které vám naznačují, že vaše stávající pracovní pozice nebude pro vás to pravé ořechové. Ztotožníte-li se alespoň se třemi z nich, pak byste se měli vážně zamyslet nad tím, jestli by nebylo lepší usadit se po kariérní stránce někde jinde.

1.Máte neshody s kolegy

V práci nejste sami. V práci je to o lidech. Hlavně o lidech. Nemusíte být zrovna součástí pracovního týmu o deseti lidech, se kterými byste trávili drtivou většinu dne. Bohatě stačí, když s někým sdílíte jednu kancelář. Pokud si nerozumíte se svými kolegy, máte mezi sebou neshody a vy pociťujete naschvály z jejich strany, pak je možná čas změnit práci. A rychle. Kdo nezapadne do firemního kolektivu, ten buď musí mít hodně ostré lokte, aby se dokázal prodrat davem, nebo jednoduše vyklidit pole.

2.Cítíte se nedostatečně finančně ohodnocení

Peníze potřebujeme všichni. A peníze se vydělávají kde? V práci. Máte-li pocit, že se vám za odváděnou práci a pracovní výkony, které se vždy snažíte odvádět co možná nejkvalitněji, nedostává férového peněžního ohodnocení, pak máte dvě možnosti: buď si promluvte tváří v tvář s vaším nadřízeným a požádejte o zvýšení platu, nebo se porozhlédněte po lépe placeném místu. Uvidíte, která varianta vám vyjde.

3.Nebaví vás vaše pracovní náplň

Co si budeme nalhávat - spousta lidí se nechala přijmout do společnosti jen kvůli potřebě financí, bez kterých se v současné době žít nedá. Často se tak stává, že ve finále vykonáváte takovou práci, která vás ani za mák nebaví. A to je další důvod k tomu, proč se vydat do jiných vod. Samozřejmě ne každý má to štěstí, aby se mohl pracovně věnovat tomu, co ho baví a nějakým způsobem naplňuje. Ovšem na druhou stranu rozhodně není nejlepším řešením vytvořit si ke své práci odpor. To raději své štěstí zkuste hledat jinde.

4.Nemáte příležitosti ukázat, co ve vás je

Každý člověk je v něčem dobrý. Úplně každý. Určitě i vy máte pro něco nadání a v něčem si skutečně věříte. Pokud pracujete na firemním postu, kde nemáte příležitost ukázat, co ve vás doopravdy dřímá, pak neztrácejte čas někde, kde o vaše dovednosti nestojí. Místo toho své zkušenosti a znalosti prodejte tam, kde je dokážou ocenit. A to nejen finančně, ale i dobrým slovem.

5.Nejde vám to, co děláte

Opakem předchozího odstavečku je situace, kdy musíte v práci vykonávat činnost, které ani za mák nerozumíte nebo která vám ani trochu nejde. Bohužel i to se stává. Každý z nás má nějaký sen - někdo by chtěl být cukrářem, někdo finančním poradcem, další by se chtěl živit jako zedník. Žel bohu ne všichni máme buňky právě na to, čím bychom se chtěli stát. Jste-li tedy zaměstnání na pozici, na které se vám nedaří, pak máte je mizivé šance na kariérní růst. A i to je signálem toho, že je čas změnit práci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce