Menu
Úvod  › 

10 hlavních důvodů, proč nemají muži rádi kočky

Jsou nezávislé, třou se vám o nohy, nekoupíte si je, občas vás poškrábou a většina mužů je nesnáší. Řeč je o kočkách. Proč je muži obvykle nemají rádi?

Lidé se dělí na pejskaře a kočkaře a většina mužů patří tradičně mezi odpůrce koček. Tady jsou ty nejčastější důvody, proč tomu tak je:

1. Kočky jsou nezávislé

Většina lidí, kteří kočky neznají, má za to, že kočky se neustále lísají a nemohou žít bez společnosti a pozornosti svého pána. Jenže ve skutečnosti jsou kočky nezávislé osobnosti, které si dělají, co chtějí. Kočka nikdy nepřiběhne na zavolání, pokud na vás nemá náladu, dá vám to jasně najevo a nenechá se nijak omezovat. Majitelé koček moc dobře ví, že náklonnost kočky je potřeba si zasloužit a násilím nebo příkazy.

2. Krabice s pískem

Pro většinu mužů je nepředstavitelná představa, že by měli mít v koupelně nebo na chodbě krabici, kam se kočky chodí vyprazdňovat. Řada z nich je také přesvědčena, že přítomnost kočky vždy doprovází zápach a nepořádek. Zápach je však v naprosté většině případů důsledkem nedostatečně častého vynášení a měnění písku v krabici.

3. Škrábání

Všechny kočky zkrátka škrábou a nikdo je to neodnaučí. Jedinou nadějí pro vaše koberce, nábytek a záclony je vyčlenit jim místo, kde naopak škrábat mohou. V pet centrech najdete široký výběr pomůcek pro kočky, na kterých mohou své škrábání praktikovat. Stejně tak najdete v obchodech i gumové chrániče, které mohou některé předměty v domácnosti před škrábáním uchránit. I když vám však kočka občas něco zničí, uvědomte si, že jde o jejich přirozenost. Škrábáním si procvičují svaly a brousí si drápky.

4. Chlupy

Představte si, že jdete v noci na toaletu a šlápnete bosou nohou na kouli kočičích chlupů? To je něco, co většina mužů nedokáže strávit. Koule slepených chlupů jsou důsledkem toho, jak si kočky olizují srst a pokud jim chcete předejít, stačí kočku pravidelně pročesávat a kartáčovat.

5. Působí lehce vlezle

Další věc, která mužům na kočkách vadí, je jejich nutkání otírat se o všechno v jejich dosahu. Bez varování se vám pletou mezi nohy, třou se o vás ve spánky a vůbec vyžadují tělesný kontakt. Muži toto vyžadování pozornosti a neustálé tření velmi těžko snášejí. Navíc, pokud se kočka rozhodla, že se s vámi bude přátelit, nepomůže vám její ignorování, protože vám klidně vyskočí na klín a bude se k vám lísat.

6. Alergie

Spousta lidí je na kočičí srst alergická a nenávidí kočky právě z tohoto důvodu. Vyrážka, červené oči a kýchání jsou nejčastějšími projevy kočičí alergie. Částečně lze projevům alergie předejít, když si budete po každém kontaktu se zvířetem umývat ruce antibakteriálním mýdlem.

7. Historicky podmíněný postoj

Někteří lidé tvrdí, že mužský negativní postoj ke kočkám je podmíněn podvědomým spojováním koček s čarodějnicemi a dalšími historickými předsudky. Nicméně například staří Egypťané si koček velmi vážili a považovali je za posvátná zvířata. Teprve později se kočky dostaly do spojení s čarodějnicemi, a zejména černé kočky upadly v nemilost.

8. Kočky nejsou na mužské vlně.

Můžete stokrát vyprávět o emancipaci žen a rovnoprávnosti, skutečnost je taková, že ve společnosti existuje stále velké množství genderových předsudků. A jeden z nich praví, že kočky nejsou dostatečně mužné, takže muž, který je má rád, je automaticky zženštilý. Kočky jsou tradičně spojovány se starými dámami v důchodu, kterým dělají společnost. Spousta mužů proto považuje za otázku cti a důkaz své mužnosti, že ostentativně dává najevo, že nemají kočky rádi.

9. Kočky nejsou úplatné

Zatímco každého druhého psa si koupíte za kus salámu, kočka se sama rozhodne, zda vás bude mít ráda a nenechá se uplatit. Můžete se jí pokusit vetřít do přízně nějakou dobrotou, ale její přízeň je vrtkavá, nestálá a je potřeba o ni neustále pečovat. Tato nejistota je pro muže velmi frustrující.

10. Kočky nejsou psi

Pro spoustu mužů je tím hlavním důvodem nelásky ke kočkám skutečnost, že kočky zkrátka nejsou psi. Lidé lze obvykle rozdělit na ty, kteří dávají přednost kočkám a ty, kteří preferují psy. Pejskaři si obvykle cení věrnosti, nespoutaných emocí a poslušnosti, zatímco kočkaři jsou hrdí, oceňují osobnost a nezávislost.

!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (4 hlasy)
Přečtěte si také:
Test: Jaké zvíře byste byli?
Test: Znáte zvířata?
Mazlíte se se zvířaty? Můžete dostat mor!
Test pro ženy: Jaké zvíře připomínáte při sexu?