Menu
Úvod  › 

Proč muži nesmí nosit bílé ponožky

Je to největší módní prohřešek, kterého se může muž dopustit a přesto je pořád na ulicích potkáváte. Bílé ponožky. Proč je musíte definitivně vykázat ze svého šatníku?

Jde o nejzákladnější módní pravidlo ze všech: Muži by nikdy (mimo tenis) neměli nosit bílé ponožky. Češi jsou však v porušování tohoto módního přikázání skuteční přeborníci. Pro zatvrzelé vyznavače bílých ponožek přinášíme čtyři argumenty, proč skutečně nejsou dobrou volbou.

1. K ničemu se nehodí.

Pokud nejste majitelem plantáže s cukrovou třtinou a nenosíte do práce bílý oblek se světlým slamákem, skutečně můžete vzít jed na to, že se vám bílé ponožky nebudou hodit téměř k ničemu. Jestliže jste stejní jako devadesát procent mužů, většinu času nosíte nejspíš džíny, ke kterým jsou bílé ponožky skutečně tragickou volbou. K džínám noste zásadně černé, tmavě šedé, nebo maximálně khaki ponožky, bílé bavlněné ponožky vám v kombinaci s riflemi propůjčí vzhled veksláka z osmdesátých let. Investujte do sbírky tmavých ponožek a prospějete tím nejen svému šatníku, ale i sobě.

2. Špiní se.

Kterýkoli muž, který udělal tu chybu, že si vzal bílé spodní prádlo na rande, vám to potvrdí; skvrny a fleky jsou nejvíc vidět na bílém pozadí a v okamžicích, kdy to nejméně potřebujete. I když špinavé ponožky jsou o něco méně ponižující než špinavé spodní prádlo, pořád řešíte ten samý problém. Když jste na návštěvě, kde se zouvají boty, špinavé ponožky vám nejlepší vizitku neudělají. Skutečně chcete, aby se žena vašich snů dívala, jak se zbytky vaší večeře, které upadla na zem, vyjímají na vašich běloskvoucích ponožkách? Už proto, že tmavých ponožkách je špína mnohem méně vidět, by se měly stát vašimi spojenci.

3. Jsou sportovní.

Bílé ponožky byly vyrobené a zamýšlené jako primárně sportovní oblečení. Na vhodné typy sportů, jako je tenis, běh, či atletiku si bílé ponožky klidně můžete vzít a nikdo se nad tím nebude pozastavovat. Na všechny ostatní příležitosti na ně jednoduše zapomeňte, protože k nim nejsou určené.

4. Kazí vám image.

Jakmile si natáhnete na běžné nošení bílé ponožky, okamžitě získáte vzhled vidláka z vesnické tancovačky před dvaceti lety. Nejtragičtější volbou jsou bezesporu bílé ponožky k obleku. I kdybyste na sobě měli model z nejdražšího značkového salónu, vykukující bílá hrůza jej rázem srazí hluboko pod zem. Pokud chcete působit skutečně dobrým dojmem, musíte dbát na detaily a nedovolit nevhodně zvoleným ponožkám, aby vám vaši snahu kazily.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (2 hlasy)
Přečtěte si také:
8 chyb, které muži dělají v módě
Co o vás vypovídá pracovní oblečení?
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí