Menu
Úvod  › 

5 stylových trapasů, kterých se dopouštějí muži

Máte pocit, že pokud nosíte do práce oblek, nemůžete nikdy udělat chybu a budete vypadat vždy dobře. Omyl, i s oblekem se vám mohou podařit faux pas.

1. trapas: Těžké kapsy

Pokud nenosíte příruční tašku, máte možná tendenci nacpat si všechny své věci do kapes. Problém je v tom, že klíče, mince, peněženka, či vizitkovník nejen vytáhnou vaše kapsy, ale zničí se i linie vašeho obleku. Pamatujte si, že kapsy vašeho obleku by pro vás měly jednou provždy zůstat tabu. Jestliže s sebou nosíte množství věcí, pořiďte si vhodnou tašku či složku. Trváte-li na tom, že budete nosit peněženku či další předměty v obleku, vyberte si alespoň náprsní kapsu, kde se deformace projeví nejméně. Zcela ovšem zapomeňte na to, že byste si dali něco do kapsy od kalhot. Větší ránu byste své profesionalitě nemohli zasadit.

2. trapas: Příliš mnoho pruhů

Pruhy a proužky jsou v pánské módě klasikou. Bohužel i s proužky můžete snadno šlápnout vedle a překombinovat model. Jednou z největších chyb, které se můžete dopustit, je kombinování širokých proužků a úzkými. Pokud máte oblek s pruhy, vždy volte jednobarevnou košili. Navíc byste měli znát svůj tělesný typ. Vertikální pruhy vám zajistí štíhlejší vzhled, takže pokud vaše tělesná konstrukce připomíná kolibříka, měli byste se svislých pruhů spíše vyvarovat. Na druhou stranu tělnatějším jedincům prokáží vertikální pruhy velkou službu.

3. trapas: Špatně padnoucí oblek

Nic nevypadá méně profesionálněji než špatně padnoucí oblek, a přesto se stále najde celá řada mužů, kteří vyrazí do zaměstnání v plandajícím nebo obtaženém obleku. Pokud investujete do kvalitního a dobře padnoucího obleku, investujete zároveň do své profesionální image. Zapomeňte na levné obleky z výprodeje a nelitujte peněz za kvalitní oblek. Pamatujte si, že manžety košile by měly být o kousek delší než manžety obleku a nohavice kalhot by měly končit zároveň s vrškem podrážek.

4. trapas: Viditelná značka

Pokud se domníváte, že čím ostentativněji vystavíte značku svého drahého obleku, tím větší budete frajer, měli byste změnit názor. Pokud všude proklamujete, kolik jste za svůj oblek zaplatili, působíte v lepším případě trapným dojmem.

5. trapas: Nevhodné doplňky

Když si vybíráte pásek a boty, v první řadě byste se měli orientovat podle barvy. K hnědému pásku jsou přípustné pouze a jen hnědé boty. Pokud zkombinujete hnědou a černou, dopouštíte se obrovského faux pas. To samé pravidlo platí pro ponožky, které musí ladit s oblekem. Černý oblek si žádá černé ponožky, tmavě modrý oblek snese jen tmavě modré ponožky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Oblečení, které překáží mužům v kariéře
Co o vás vypovídá pracovní oblečení?
Jak se obléknout na přijímací pohovor