Menu
Úvod  › 

Ženy podvádí stejně často jako muži

Už dávno neplatí, že muži podvádí a ženy jsou utiskované chudinky. Nové výzkumy dokazují, že nejochotněji skáčou do cizích postelí nezávislé a nespokojené ženy.

I když ze všech stran slyšíte, že vyhlášenými nevěrníky jsou muži, kteří podvádí mnohem častěji, vědci dokázali, že ženy podvádí stejně často jako muži, i když často z rozdílných důvodů. Vědci z Indiana University rozdali dotazníky tisícovce respondentů a snažili se vypátrat důvody, které je vedli k nevěře.

Ženy, které uváděly, že se ve vztahu necítí šťastné a jejich partneři nebyli schopni uspokojit jejich sexuální nároky, byly nevěrné mnohem častěji. Pro muže byl jedním z největších faktorů, přispívajících k nevěře, sexuální přitažlivost milenky.

Autoři studie také dodávají, že k nevěře se v současné době přiznává devatenáct procent žen a třiadvacet procent mužů, což znamená, že se zmenšuje rozdíl mezi množstvím podvádějících mužů a žen. Ještě v devadesátých letech se k nevěře přiznávalo pouhých deset až patnáct procent žen. Nemusí to nutně znamenat, že ženy podvádí čím dál tím více; možná jsou jen ochotnější ke svým úletům přiznat.

Nicméně dalším možným vysvětlením je skutečnost, že ženy jsou stále nezávislejší, budují svou kariéru a stále méně času tráví v prostoru domácnosti. To znamená, že mají také mnohem více příležitostí k navázání nových vztahů než v minulosti. Nejčastějším objektem, který se stává jejich milencem, jsou právě kolegové. "Tráví s nimi spoustu času, mluví s nimi o pracovních i privátních záležitostech, často spolu také cestují a mají společné zájmy. To všechno hraje do karet navázání mileneckého vztahu," upozorňují autoři studie.

K nárůstu nevěrných žen také vede stále běžnější možnost seznamování na internetu a kyberprostor jako takový. Flirtování na sociálních sítích představuje ideální základ mimomanželského vztahu. Internet tak poskytl lidem výběr z takového množství potenciálních milenců a partnerů, o kterém dřív neměli ani potuchy. Kromě toho zjednodušil seznamování, protože odstranil všechny zábrany, stydlivost, plachost i zbytečnou úzkost.

Není bez zajímavosti, že mnohem častěji jsou nevěrné ženy, které jsou finančně nezávislé, jsou nespokojené se svým sexuálním životem a cítí se ve vztahu nešťastné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy
K fraktuře penisu dochází nejčastěji při nevěře
Tabu: Proč ji přitahují vaši kamarádi?
10 důvodů, proč jsou ženy nevěrné
Pravidla románku na jednu noc