Menu
Úvod  › 

6 věcí, které vám muži neřeknou

Sice by chtěli, abyste o nich věděla, ale na druhou stranu vám o nich neřeknou. Ať už kvůli tomu, že se nechtějí hádat, stydí se, nebo vás nechtějí ranit. Následující věci vám zkrátka muži nikdy neřeknou.

1. "Mě je to jedno."

Ptáte se ho, jaká barva závěsů se mu líbí, nebo jaký máte koupit koberec do ložnici a nedokážete si představit, že by mu tak podstatná záležitost mohla být lhostejná. V dobré víře chcete slyšet jeho názor, protože to přece nemůžete rozhodnout sama. Jenže jemu je to ve sktuečnosti srdečně jedno a maximálně by dokázal rozlišit je design příborů, o jejichž koupi uvažujete, od armádní skládací lžíce. Pokud máte to štěstí, že žijete se sociálně zdatným mužem, ukáže na jedny z navrhovaných závěsů/příborů/salátových mis..., ale okamžitě poté zapomene, které si vybral. Je mu totiž skutečně lhostejné. I když vám to pravděpodobně nikdy neřekne.

2. "Chtěl bych další dítě."

Je to prostě tak. Jen málokterý muž vám dokáže na rovinu říct, že by chtěl vaši rodinu rozšířit a stál by o dalšího potomka. Snad kvůli tomu, že dítě budete devět měsíců nosit vy, pak ho v bolestech porodíte, a přiznejme si, že na vás připadne pravděpodobně i větší část péče o něj, si jen velmi málo mužů troufne oznámit vám, že by uvítali další dítě. Budou kolem tohoto tématu kroužit, naznačovat a kličkovat před jasným vyjádřením.

3. Nezkoušej mě měnit.

To je velmi citlivé téma. Vy se ho pokoušíte přizpůsobit obrazu svému a jste přesvědčena, že to děláte pro jeho vlastní dobro. On se řídí heslem, že byste ho měla respektovat takového, jaký je a nepokoušet se ho měnit. Jenže zároveň si je vědomý toho, o jak výbušnou situaci se jedná a že když vám na rovinu řekne, že mu vyhovuje být takový, jaký je, pohádáte se a ještě budete vypadat jako nepřizpůsobivý pařez. Takže raději drží ústa a myslí si své.

4. Chtěl bych strávit víkend před televizí.

Je chvályhodné, že se pokoušíte vymýšlet co nejbarvitější a nejakčnější program, abyste nebačkorovatěli, ale někdy je to poněkud únavné a on by si nejraději vyhodil nohy nahoru na konferenční stolek, pustil si fotbal, poslal pro pizzu a strávil víkend nicneděláním. Jenže před vámi nechce vypadat jako pohodlný důchodce, nechce vás zklamat, nebo se s vámi jen nechce hádat, takže vám to nejspíš nedokáže říci rovnou.

5. Přestaňte drbat.

Jistě, chápe, že ženy jsou k drbání uzpůsobeny víc než muži. Zajímají je víc sociální vztahy, vazby a novinky. Jenže muži to tak obvykle nemají a podstatné je pro ně maximálně to, kdo si koupil jaké auto. Váš nekonečný proud informací ohledně známých i neznámých lidí mu splývá a někdy i otravuje. Jenže požádat vás, abyste trochu ubrala plyn, zároveň znamená označit vás za drbnu - a to si žádný muž, toužící po klidném vztahu, netroufne.

6. Chtěl bych oddělené ložnice.

Možná se mu spí lépe samotnému, možná v noci chrápete, nebo se roztahujete na jeho půlce postele. Možná by zkrátka chtěl mít svou vlastní ložnici a vyspat se v klidu bez vás. Ale i kdybyste měli k dispozici desítky ložnic, netroufne si to navrhnout. Bojí se, že byste si to vzala osobně, vyvozovala z toho závěry pro váš vztah, o kterém si potom budete chtít důkladně promluvit. Ve finále se potom se svou postelí odstěhuje v nejméně vhodnou chvíli, typicky po hádce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články