Menu
Úvod  › 

Komplimenty, které muži nechtějí slyšet

Chcete ho potěšit, ale místo toho se tváří, že jste ho smrtelně urazila. Následující komplimenty muži skutečně nechtějí slyšet.

"Jsi jediný člověk, se kterým můžu mluvit."

I když pro vás je to poklona, za kterou byste vy osobně byla ráda, muži to vnímají poněkud jinak. Váš partner nechce být vaší přítelkyní, matkou, ani sestrou. Je sice samozřejmě rád, že má vaší důvěru a že je pro vás důležitý, nechce být však v roli trpělivého posluchače. Bude rád vaším ochráncem, ale pro roli důvěrníka si vyberte někoho jiného.

"Jsi tak sladký!"

Pokud je váš partner "normální" muž, rozhodně si nepřeje být zařazován do stejné kategorie jako štěňata, koťata a miminka. Tím, že o něm prohlašujete (snad dokonce před jeho kamarády), že je sladký, roztomilý apod., ho stavíte do pozice malého chlapečka a sebe do role jeho matky. Pokud mu chcete dát nejvo, že se vám líbí, "sexy" je mnohem lepší slovo.

"Sice to není úplně podle mého vkusu, ale cením si toho, že sis vzpomněl."

Sice jste ho pochválila, že si vzpomněl na vaše výročí/narozeniny, nebo cokoli dalšího, ale zároveň se vám ho podařilo v jedné větě srazit a veškerou jeho snahu znevážit. Buďte ujištěna, že podobné prohlášení bude vašemu partnerovi dlouho ležet v žaludku.

"... ale já tě stejně miluju."

Chcete mu sdělit, že i přes všechny jeho chyby je pro vás tím jediným a vyvoleným? Potom zvolte jinou formu vyjádření. I když pro vás jde o nevinné vyjádření citů, váš drahý téhle větě rozumí úplně jinak. Bere ho jako upozornění na své chyby, které jste ještě navíc velmi neobratně spojila s vyznáním lásky.

"On je tak romantický!"

Je sice možné, že vám by podobný kompliment udělal radost, ale věřte tomu, že váš drahý skutečně nechce být před svými kamarády prezentován jako citlivá a romantická duše. Jediná role, kterou jsou muži mezi sebou schopni respektovat, je image drsného a neohroženého chlapa (ať už je skutečnost jakákoli). Jeho snahu vytvořit pro vás romantický večer proto oceňte v soukromí a před jeho kamarády se raději nenápadně zmiňte o jeho fascinujících řidičských schopnostech a podobných kvalitých.

"Jsi ten nejlepší, koho jsem kdy měla."

Samozřejmě, že vašeho partnera potěší pochvala jeho postelových schopností, ale rozhodně v ní nechce slyšet nic o tom, koho jste do své ložnice pustila před ním. I když je mu jasné, že jste si poklad svého panenství zřejmě nešetřila jen pro něj (a ani o to nijak zvlášť nestojí), přesto nechce být informován a srovnáván se svými předchůdci.

"To bych nikdy nevěřila, že ten kohoutek dokážeš opravit."

Nikdy, nikdy a za žádných okolností nezpochybňujte jeho schopnost obstát v mužské roli. Je klidně možné, že má obě ruce levé a jeho smysl pro praktičnost by se mohl hledat pomocí lupy, ale i přesto mu ponechte iluzi, že mu v oblasti typicky mužských prací a úkonů stoprocentně důvěřujete a nikdo jiný na světě je nezvládne tak dobře jako on.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 věcí, které nevíte o ženách
8 signálů, že žijete v nefunkčním vztahu
5 způsobů, jak si zničit sex
40 vět, které od muže nikdy neuslyšíte
Co chtějí muži od žen