Menu
Úvod  › 

Ženám se líbí muži, kteří umí parkovat

Chcete zapůsobit na ženu svého srdce? Vezměte ji na projížďku autem, nejlépe po cestě vyměňte pneumatiku a pak bravurně zaparkujte. Ženám totiž imponují muži, kteří tohle všechno umí, tvrdí nový výzkum.

Každá druhá žena přiznává, že jí imponuje, pokud muž umí opravit auto, nebo vyměnit pneumatiku. Druhou nejpřitažlivější věcí na mužích je potom údajně schopnost umět zaparkovat ve stížených podmínkách, která se líbí jednačtyřiceti procentům žen.

U mužů je to poněkud jinak a řidičské schopnosti u žen nejsou nijak zvlášť oceňované. Šestačtyřicet procent mužů uvedlo, že je přitahují ženy, které dokáží připravit občerstvení na cestu, nechají svého partnera v klidu řídit a dokáží zabavit děti. Přitom však pětatřicet procent žen dokáže samo zvládnout jednoduché opravy a údržbu týkající se automobilu. Zaparkovat do řady zvládají podle výzkumu dvě třetiny žen.

Výzkum probíhal mezi dvěma tisíci motoristy a vědci pomocí něho zjišťovali, zda stále existují stereotypy mezi muži a ženami. Mimo jiné se zaměřovali i na řidičské zvyky, které ženy na mužích a muži na ženách nejvíc nenávidí.

Šestašedesát procent mužů nenávidí, pokud se žena při jízdě příliš "lepí" na auto jedoucí před nimi. Další častou stížností byla potom rychlá jízda a telefonování za jízdy. Na to si však stěžovalo pouhých pět procent mužů. Více něž třetinu žen rozčilovala mužova neochota zeptat se někoho na cestu a čtvrtina žen si stěžovala na partnerovu rychlou a riskantní jízdu.

Čtyři z deseti mužů uváděli, že trpí, pokud mají sledovat ženu vyjíždějící z parkoviště nebo pokoušející se zaparkovat na úzké parkovací místo. Víc než třetina mužů si potom stěžovala na to, že ženy při rozjíždění příliš dlouho drží stlačenou spojku a také mají tendenci "dojíždět" na ni například na semafory.

Vedoucí výzkumu Paul McClenaghan k dosaženým závěrům podotýká: "Přes veškerou emancipaci a proklamovanou rovnost pohlaví je stále zřejmé, že stereotypy o mužích a ženách mezi motoristy stále přetrvávají. Ženám imponují muži, kteří dokáží dobře řídit auto a poradit si s technickými záležitostmi, zatímco muži jsou raději, když žena připraví občerstvení na výlet, zabaví děti a nechá je v klidu řídit. O ženských řidičských schopnostech mají totiž muži své vlastní mínění, které není nijak lichotivé."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Ideální muž: Řídí mercedes a má velký penis
Nárazoví pijáci jsou za volantem nejhorší
Mizerní řidiči mají svou neschopnost v genech