Menu
Úvod  › 

Ženy špehují častěji než muži

Pokud má žena podezření, že je podváděná, mnohem spíše než muž "projede" svému partnerovi maily i textové zprávy, aby zjistila, na čem je. Tvrdí to nová studie.

Ženy jsou obecně méně technicky zdatné než muži a víc bojují s moderními technologie. To se však ale okamžitě změní, pokud nabudou dojmu, že je jejich partner podvádí - potom jsou schopny překonat svůj technický "antitalent" a prohledat své mužské polovičce mail i telefon. Uvádí to nová britská studie, kterou citoval deník Daily News.

Studie se zúčastnily britské páry ve středním věku a její autoři zjistili, že čtrnáct procent partnerek prohledává svým manželům maily, třináct procent čte jejich textové zprávy a deset procent "projíždí" jejich profily na sociálních sítích typu facebook. Tyto čísla jsou přitom téměř dvakrát vyšší než počet mužů, kteří podobným způsobem monitorují soukromí svých žen.

Studie také zjistila, že ženy jsou v nabourávání se do partnerova soukromí mnohem zdatnější než muži. Skoro to vypadá, jako kdyby si ženy zlepšovaly své IT znalosti jen proto, aby mohli vylepšit své detektivní metody.

"Jedním z nejpřekvapivějších závěrů studie byl, že partnerský dozor praktikují mnohem častěji manželky než manželé," říká Ellen Helsper z London School of Economics a Monica Whitty z Nottingham Trent University, které výzkum vedly. "A to i přesto, že ženy jsou obecně technologicky méně zdatné než muži. Pokud ale získají pocit, že je jejich vztah ohrožený, jsou schopné tyto bariéry rychle překonat."

Cílem výzkumu bylo zjistil, jak internet ovlivňuje dlouhodobé vztahy a zda jej partneři používají ke špehování jeden druhého. Zúčastnilo se ho devět set dvacet párů a průměrném věku čtyřicet devět let, které spolu byly v průměru dvacet let.

Studie také zjistila, že jen necelých osm procent mužů čte svým ženám maily a šest procent mužů prohledává mobily a pročítá partnerčiny textové zprávy či projíždí sociální sítě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejčastější nevěra: Románek s kolegyní
Sex, nebo city: Jaký je nejhorší druh nevěry?
Facebook může za dvacet procent rozvodů