Menu
Úvod  › 

Výběr kabelky podle typu postavy

Kabelka je nejen módní doplněk, ale velmi praktická záležitost, bez které se žádná žena neobejde. Proto jich máme většinou doma hned několik. Kabelky nosíme do práce, na večírek, ples či divadla, podle toho volíme její velikost i design. Některé jsou zkrátka sportovní, jiné elegantní a další zase pro každodenní využití. Právě o kabelkách, které nosíme dnes a denně, bude řeč.

Kabelky vybíráme nejen podle toho, jakou mají barvu, značku, design, ale i tvar a velikost. K ženám vyšší postavy se hodí kabelky obdélníkového a čtvercového tvaru. Silnější postavy by zase neměly volit příliš malé kabelky. Jak na výběr kabelky podle typu postavy se dočtete v dnešním článku.

Zdroj:Kabelky

Ženy drobné postavy

Pro ženy menšího a drobného vzrůstu jsou vhodné menší kabelky ve tvaru kapky či láhve. Velká kabelka by nevypadala na malé ženě příliš hezky, ještě více by ji uzemnila. Vhodné je rovněž zvolit krátkou rukojeť.

Štíhlé vysoké ženy

Vysoké a štíhlé ženy nepotřebují nic kamuflovat, takže si mohou dovolit kabelky kulatého tvaru, pokud možno s dlouhými uchy. Ovšem pokud dáváte přednost atypickým tvarům, pak se toho obávat nemusíte.

Plnoštíhlé ženy

Plnoštíhlé ženy si oproti drobným postavám mohou dovolit masivnější kabelky, protože proporčně k plnoštíhlé postavě lépe sedí. Vzhledem k oblinám postavy je lépe vybrat kabelku s dostatečně dlouhým a širším uchem, aby se nezařezávala do ramene či předloktí.

Všechny typy postavy

Nevíte-li si rady s výběrem vhodné kabelky, pak vezměte na nákup kamarádku, která vám poradí. Jestliže vám nevadí módní batohy, tak s nimi nikdy nepřestřelíte, protože se hodí pro všechny typy postav. Uvítají je především sportovně založené ženy.

Jak správně kabelku nosit?

  • Vyberete-li si kabelku, která se nosí přes rameno, neměla by překrývat boky. Ideální délka je někde k pasu, maximálně do půli boků
  • I batůžky by měly sahat do pasu a nepřekrývat pozadí
  • Kabelky s kratším uchem se mohou nosit buď uchopené klasicky za ucho, případně přehozené přes předloktí
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články