Menu
Úvod  ›   › 

13 tipů, jak ušetřit při cestování

Za prázdniny a dovolenou nemusíte vyplenit své konto. Nabízíme vám tipy, které vám při cestování ušetří spoustu peněz a užijete si skvělé prázdniny za pár korun.

Letenky

1. Plánujte v předstihu a sledujte stránky s nabídkou levných letenek. Buďte také připraveni okamžitě zareagovat, když se například objeví upozornění na chybový tarif leteckých společností. Pokud budete flexibilní a otevření jakýmkoli možnostem, můžete získat letenky za velmi zajímavé ceny.

2. Cestujte nalehko. Levné letenky jsou téměř vždy spojeny se značně omezenou hmotností zavazadla. Počítejte s tím a buďte připraveni cestovat nalehko.

3. Zabalte si s sebou staré oblečení, které bez problémů na místě obětujete a budete si tak moci přivézt suvenýry a nákupy z cílové destinace, aniž byste museli doplácet za nadměrné kilogramy.

4. Hledejte vždy zpáteční letenky. Jednosměrné letenky jsou téměř vždy dražší. Počítejte s tím, že místo příletu může být jiné než místo odletu. A tudíž například budete muset využít ještě i vlak, autobus a podobně.

Jídlo

5. Plánujte dopředu. Najděte si předem na internetu, kde se dá ve vaší cílové destinaci levně a dobře najíst. Pokud půjdete na jistotu, ušetříte mnohem víc, než když budete hledat jen namátkou.

6. Uvařte si. Pokud je to jen trochu možné (například to umožňuje vybavení vašeho ubytování), vařte si sami a nakupujte v supermarketech. Vyjde to mnohem levněji než pravidelné stravování v restauracích.

7. Vyhýbejte se hotelovým snídaním. Téměř vždy jsou zbytečně předražené. Místo toho se poohlédněte po místní kavárně, kde servírují snídaně. Vyjde vás to téměř jistě mnohem levněji.

8. Nacpěte se na obědě. Obědová menu vás vyjdou levněji než večeře z jídelního lístku. Nacpěte se na obědě a večeři volte spíše lehkou.

Doprava

9. Metro, mhd a vlaky. Pokud cestujete po Evropě, informujte si možných množstevních slevách. Často evropská města nabízí kombinované a cenově výhodné jízdenky.

10. Noční jízdy. Jestliže se přepravujete na delší vzdálenosti, plánujte si své přesuny na noc. Ušetříte tak za jedno ubytování.

11. Vyhýbejte se taxíkům a volte místní dopravu. Objednání taxíka je samozřejmě tou nejpohodlnější, ale také nejdražší variantou. Zahoďte své předsudky a obavy a cestujte stejně jako místní.

Ubytování

12. Nebojte se zeptat. Zejména v malém městě, kde se lidé navzájem znají, vám může nezávazná otázka zajistit levné ubytování v soukromí, které vás vyjde mnohem levněji než hotel.

13. Ptejte se po slevách. Speciálně malé hotely a rodinné penziony jsou do určité míry flexibilní v cenách. Ptejte se po možných slevách a dalších výhodách.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cestování