Menu
Úvod  › 

Jak vybrat správné oblečení na spaní?

Odborníci říkají, že každý člověk by měl spát v průměru osm hodin denně. Pokud to chcete dodržet, je třeba zajistit, abyste se během noci nijak výrazně nebudili. K tomu dopomůže i správné oblečení, ve kterém budete spát. Pokud jste ženou, podívejte se, jak vybrat to skutečně pravé.

Velikost raději větší

Máte určitou velikost? Potom v případě spánku raději zvolte o číslo větší. Proč? Jelikož díky tomu si zajistíte maximální pohodlnost a volnost. Příkladem jsou krásné dámské noční košile. Ty už jsou sami o sobě doporučovanou pohodlnou volbou, se kterou vedle nešlápnete. Když navíc zvolíte i větší velikost, můžete si být jista, že vás taková košile nebude nikde tlačit, ani vás nebude táhnout. Zkrátka a jednoduše se můžete během noci libovolně převalovat.

Zdroj:Oblečení na spaní

Kvalitní materiál je základ

Pozor na materiály, které jsou plné umělých vláken. Nemusí být rozhodně nijak pohodlné, nehledě na jejich nulové funkční vlastnosti. Proto doporučíme raději přírodní materiály. Jaké dominují? Je to jeden jediný, kterým je osvědčená bavlna. Čím je navíc kvalitnější, tím rozhodně lépe. V čem jsou její hlavní pozitiva, pokud takové oblečení na spaní zvolíte? Je to vcelku jasné:

  • Je velmi příjemná na dotek
  • Není důvod obávat se podráždění pokožky
  • Dokáže celkem dobře odvádět přebytečné teplo i samotnou vlhkost

Noční oblečení by vás mělo zahřát

Hodí se to hlavně během zimy. Pokud máte v ložnici chlad, je třeba proti němu bojovat nejenom peřinou, nebo povlečením. Nezapomínejte také na to, co si obléci. Dobrým tipem, který se aktuálně dostává do popředí, jsou overaly na spaní. Jsou určené těm ženám, kterým v noci bývá zima. Tím, že máte oblečené v podstatě celé tělo, chráníte svou kůži před chladem, který se na ní může dostat. Navíc oceníte i pohodlnost takového overalu, který vás na rozdíl od klasického pyžama nemusí tlačit v oblasti pasu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články