Menu
Úvod  › 

Jak vybrat ideální kabelku?

Dokonalá kabelka pozvedne váš outfit o sto procent. K jejímu pořízení přitom nepotřebujete statisíce, stačí vám znalost několika užitečných tipů.

Ne každá žena má k dispozici nevyčerpatelné konto a osobního návrháře, který by ji zásoboval speciálními kabelkami ke každému modelu zvlášť. I přesto, nebo právě proto, byste si měla vybrat kabelku, která vám bude dělat radost déle než jednu sezónu.

Základní pravidla

Prvním a základním pravidlem při výběru kabelky je najít a vybrat si správnou velikost kabelky. Zatímco některé ženy s sebou nosí prakticky jen peněženku a několik drobností, jiné potřebují kabelku velikosti menší krosny. Zamyslete se nad tím, co s sebou v kabelce skutečně denně nosíte (nikoli, co byste nosit chtěla; zejména když víte, že už několik let nejste schopna množství věcí zredukovat) a tomu přizpůsobte okruh kabelek, z nichž budete vybírat. Pokud s sebou každý den nosíte kosmetickou taštičku, věci na cvičení, knihu a desítky dalších věcí, zapomeňte na miniaturní kabelku podle poslední módy. Jestliže si vystačíte s kreditkou a balíčkem papírových kapesníků, je zbytečné investovat do velkého vaku.

Dále se soustřeďte na celkovou kvalitu kabelky. V tomto směru není nejpodstatnějším kritériem cena, protože během dvou dnů se může rozpadnout drahá stejně jako levná kabelka. Podívejte se důkladně na to, jak jsou přišity pásky, řemínky, zda jdou zipy hladce rozepínat, jestli se nepářou švy a jsou dobře začištěné. Právě to jsou totiž detaily, podle kterých se pozná kvalitní kabelka. Nebojte se lehce trhnout za švy a oddálit je od sebe, pevně držet musí nejen vnější švy, ale i ty na vnitřních kapsách.

Velmi záleží také na materiálu, z něhož je kabelka vyrobena. Kabelky z tenkých umělých materiálů mají obecně kratší životnost a tendence k trhání. Z tohoto hlediska se vám nejvíc vyplatí investice do pravé kůže, která vydrží nejdéle.

Styl, který vydrží

Při výběru kabelky se snažte uvažovat dál než za horizont jedné sezóny. Zářivé barvy a nápadné vzory jsou možná horkým hitem této sezóny, ale buďte ujištěna, že v té příští už budou beznadějně out a na vaši kabelku bude sedat prach. Vybírejte proto nadčasový design, který budete moci využít déle než jedno léto.

Zaměřte se na barvy hodící se ke zbytku vašeho šatníku a zároveň přemýšlejte nad tím, jaké barvy vám skutečně sluší. Pokud nenosíte bílou, protože v ní vypadáte jako něco, co právě povstalo z hrobu, buďte ujištěna, že bílá kabelka bude mít stejný efekt.

Prevence problémů se zády

Jakékoli zavazadlo, které s sebou nosíte každý den, může být příčinou problémů se zády, a kabelka není výjimkou. Čím víc věcí v ní nosíte, tím větší zátěží pro vaši páteř se stává. Zkuste proto těmto problémům předejít, nebo je alespoň minimalizovat.

Velké a těžké kabelky by měly mít vždy široký popruh. Úzké popruhy se budou zařezávat do vašich ramen, mnohem více je namáhat, a výsledkem může být i vážné poškození svalů. Široký popruh pomůže rozložit váhu kabelky a ulevit tak svalům ramene a zad. Stejnou službu vašim zádům prokáží i kabelky se dvěma popruhy, či dlouhý popruh, který můžete nosit přes tělo.

Ze stejného důvodu vybírejte kabelky z lehkých materiálů. Kvalitní lehká kůže bude mnohem lepší než masivní umělý materiál. Nekupujte si také kabelku s nadměrně velkými dekoracemi, jako jsou například obrovské knoflíky, dekorativní zipy a podobně. I když se vám to jeví jako detail, pořád představují zbytečnou váhu, kterou budete muset denně navíc nosit. A vaše páteř to jako detail rozhodně vnímat nebude.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články