Menu
Úvod  › 

3 tipy na celodenní make-up se kterým zazáříte

Líčení patří u některých žen ke každodenní záležitosti, jiné se líčí jen příležitostně. Ovšem každá si přeje, aby make-up vydržel co nejdéle, pokud možno celý den. Určitě není nic příjemného utírat si někde na toaletě rozpité oční stíny, nanášet nový make-up, protože na ten stávající už se nedá dívat, odstraňovat rozdrolenou řasenku a jiné neduhy.

Nejenže to na kráse nepřidá, ono to i ošklivě vypadá. Správný make-up má vyzdvihnout a podtrhnout ženskou krásu a zamaskovat nedostatky. Ovšem rozpitý make-up není v žádném případě estetická záležitost. Jak na to, aby make-up vydržel celý den? Přinášíme rady a tipy, které se vám mohou hodit.

Zdroj:Make-up

Aby make-up vydržel

Jestliže nemáte zrovna po ruce fixátor make-upu, který by zajistil jeho celodenní trvanlivost, můžete si poradit snadným trikem. Do nádobky s rozprašovačem nalijte minerální vodu (samozřejmě neslazenou). Poté, co si pečlivě aplikujete na obličej make-up, postříkejte jej jemně minerální vodou. Počkejte okamžik, až obličej uschne a opět pečlivě naneste make-up tak, aby nikde nebyly fleky. Znovu trošku rozprašte minerální vodu na obličej. Make-up dávejte v jemných vrstvách. Takto 3x opakujte. Nejenže hydratujete díky minerální vody obličej, ale make-up se vpije a dlouho vydrží. Tento trik ocení i nevěsty, kterým skutečně záleží na tom, aby jejich make-up byl dokonalý a co nejdéle vydržel. Líčení sice zabere delší dobu, ale během dne si ušetříte čas opravováním líčení.

Pod oční stíny make-up i pudr

Než si začnete kreslit oční stíny či linku barevnou tužkou, naneste malinké množství make-upu na oční víčka, poté jemně poprašte pudrem a teprve poté se naličte běžným způsobem. Díky tomuto kroku se nebudou stíny nikde rozpíjet a déle vydrží. Opět vyzkoušejte trik s minerální vodou. Nestříkejte na obličej minerální vodu z bezprostřední blízkosti, ale držte tak 20 až 30 centimetrů od obličeje. Jakmile vše dobře zaschne, líčení stínů ještě jednou zopakujte a hotovo.

Aby rtěnka vydržela

Rtěnka většinou vydrží nejkratší dobu, protože člověk jí, pije, olizuje si rty. Aby rtěnka dlouho vydržela, máme pro vás vizážistický trik. Namalujte si rty rtěnkou, poté přiložte jednu jedinou tenoučkou vrstvu papírového kapesníčku (má většinou 3 vrstvy, které rozdělte). Tento tenoučký a prodyšný papír přiložte na rty a namočte štětec do pudru a přepudrujte přes tento kapesník rty. Poté opět natřete rtěnkou a opět přes kapesník přepudrujte. Postup 3x opakujte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení