Menu
Úvod  › 

Jak nosit zelenou?

Zelenou barvu na ulicích moc často neuvidíte, ačkoliv je to skvělá barva. Pravda je totiž taková, že ji mnoho lidí neumí nosit. Ať už jde o zelené oční stíny, zelený lak na nehty, zelenou halenku, svetr či bundu nebo dokonce zelené boty.

Jedinou zelenou, kterou lidé nosí je khaki nebo maskáčová. Což je velká škoda. Protože zelená barva je krásná, slušivá a podmanivá. Zelená je barva klidu, harmonie, barva přírody a hlavně je hodně veselá, pozitivní. Odstínů zelené existuje nepřeberné množství, stačí si jen umět vyhrát.

Zdroj:https://pixabay.com/en/girl-dress-green-forest-beauty-1512314/

Příroda k přírodě

K zelené barvě, která je vlastně přírodní, se hodí opět barvy přírodní. Patří sem barvy hnědá, šedá, černá, ale i krémová, švestková, šeříková, bílá, růžová, zlatá. K zelené se hodí velká paleta barev. Ovšem vždy záleží také na odstínu zelené. Zda je svěží, sytá nebo s tónem teplé či studené barvy.

Detektiv Babočka

Chcete-li použít k zelené nějakou výraznější barvu, proměňte se tak trochu v detektiva a vypátrejte, zda vaše nové zelené boty či kalhoty mají v sobě spíš teplé nebo studené odstíny. Podle toho snadno vyberete doplňkovou barvu. Protože ne vždy musí zelená a hnědá k sobě ladit. Záleží právě na tom, zda mají společný základ. Zelená s bílou nebo jemně růžovou sluší blondýnkám. Stačí vybrat jen správný odstín a umístit zelenou na to správné místo. Například zelená sukýnka a bílá či nějaká světlá halenka. Brunetkám sekne i tmavě zelená v kombinaci s šedou. Prakticky zde platí pouze jedno pravidlo. Světlovlásky dají k obličeji světlejší barvy a dolů zelenou, tmavovlásky naopak k obličeji zelenou a dolů jinou barvu.

Zelená sluší ženám i mužům

Zelená barva se netýká pouze žen. Sluší dokonce i mužům. Například zelené boty, zelené šortky a světlá košile. Nebo přesně naopak? Zelené sako, světlé kalhoty a hnědé boty? Chce to jen zkoušet a hrát si. Není se čeho obávat. Pokud si přeci jen netroufáte, zkuste to alespoň se zelenými doplňky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články