Menu
Úvod  ›   › 

Jak se rozejít s nebezpečným partnerem?

Máte pocit, že jste spíš jeho hračkou než partnerkou. Neustále vás kontroluje a nejraději by ovládal celý váš život. Zbavte se majetnického chlapa co nejrychleji.

Rozejít se s majetnickým, případně násilnickým, partnerem chce mnohem větší důraznost a odhodlání než rozchod za "běžných" podmínek. Následující tipy vám pomohou vyjít i z tohoto boje vítězně.

Odejděte

Pokud s majetnickým partnerem už bydlíte, musíte najít čas, kdy budete moci odejít. Využijte například jeho pracovní doby, abyste sbalila své věci a odvezla je na bezpečné místo, například do domu vašich rodičů nebo ke kamarádce. Chcete-li se ho zbavit, musíte od něj v první řadě odejít fyzicky, a jestliže skutečně projevuje majetnické sklony, v jeho přítomnosti se vám to nepodaří.

Rozejděte se

Můžete to udělat mnoha způsoby. U majetnického a potenciálně nebezpečného partnera se respektuje i rozchod po telefonu, či dopis na rozloučenou, který mu necháte po svém odchodu. Stejně tak se s ním můžete sejít i na veřejném místě a rozejít se tváří v tvář. U této varianty si však dávejte pozor, aby vás po odchodu nesledoval, protože minimálně nějaký čas by rozhodně neměl vědět, kde bydlíte. Pokud u něj máte zkušenost s fyzickým násilím, nemusíte mu vůbec nic vysvětlovat a osobnímu kontaktu byste se měla raději vyhnout.

Požádejte o podporu

Měla byste se se svými blízkými podělit o své pocity a zejména jim přiznat, pokud máte ze svého bývalého strach. Poproste své přátele, aby s ním o vás nemluvili a především mu v žádném případě nesdělovali aktuální informace. Pokud máte skutečný strach o svou bezpečnost, požádejte v každém případě o pomoc policii.

Vezměte s sebou děti

Pokud máte děti, odejděte společně s nimi. Zaslouží si lepší život s "normálním" partnerem. Musíte být ale mimořádně opatrná, abyste zajistila jejich bezpečnost. Někteří majetničtí muži se vám mohou snažit za váš odchod pomstít právě na dětech, nebo je zneužijí jako "páku" k vašemu návratu.

Uvědomte si, že mnoho původně "jen" majetnických vztahů postupem času přeroste ve zneužívání a fyzické násilí. Pokud vás uhodil jednou, udělá to kdykoli znovu. Nenechte se uchlácholit, ani se nenechte přemluvit k návratu do vztahu. Má pro vás přichystanou určitě spoustu výmluv a způsobů, jak vás citově vydírat, aby vás dostal zpátky. Neposlouchejte ho! Jestli se vrátíte, situace bude jen horší, protože bude mít pocit, že mu to kdykoli v budoucnu projde.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství