Menu
Úvod  › 

Jak a čím vyléčit krvácející srdce?

Ukončení vztahu má na člověka devastující dopad. Lidské emoce, které se mnohdy snažíme nějakým způsobem řídit a ovlivňovat, jsou nepředvídatelné a mnohdy řídí spíše ony nás. Kdo z nás už si nezažil pocity extrémního hněvu, zmatku, smutku, obavy až strachu, po neskutečné štěstí a radost.

Zkrátka prožívání pocitů na úrovni vnitřní a nehmatatelné. Emoce zrcadlí to, co prožíváme uvnitř. Patří sem i pocit krvácejícího srdce nazývaný rovněž "syndrom zlomeného srdce". Hluboký zármutek nemusí poznamenat jen psychiku. Ačkoliv se jedná o romantické označení - syndrom zlomeného srdce je ve skutečnosti i medicínským pojmem.

Rozchod

Co značí syndrom zlomeného srdce?

K tomuto syndromu dochází extrémním citovým vypětím, jedná se o poruchu srdečního svalu. Syndrom zlomeného srdce může postihnout po rozchodu i jinak zdravého jedince, většinou však do rizikové skupiny patří lidé s již vyskytujícími se srdečními obtížemi. Naštěstí se zlomené srdce v medicínském pojmu týká skutečně jen malé hrstky lidí, většina osob se s rozchodem porve tak nějak sama a čas vyléčí všechny rány. Čas je ten nejlepší lékař na krvácející srdce. Jenže právě po rozchodu se nám zdá být vše černé, prázdné, smutné. Jak přežít toto období vám prozradíme v následujících řádcích.

Zaměstnejte se

Nejlepší způsob jak přežít toto strastiplné období je zaměstnat se něčím, co nás bude velmi bavit. Zkuste nějaký nový koníček. Ať už je to tanec, cvičení, kreslení, fotografování, šití, cizí jazyk, různé kurzy, které vás posunou dál. Nezůstávejte hlavně stát na místě a nesnažte se klást si dokola otázky - proč? Odpověď patrně nenajdete. A pokud ano, časem přijde sama. Vžeňte do svých žil novou energii a nadšení z nových zkušeností a události.

Obklopte se přáteli

Choďte do kina, kupte si něco pěkného, zajděte si ke kadeřnici, skočte s kamarádkou na kafe. Obklopte se přáteli, rodinou a lidmi. Povídejte si o všem možném. Své problémy však nevykládejte každému na potkání. Pitvání problémů vám moc nepomůže. Najděte si jednu vrbu, které se svěříte, ale hlásání problémů do světa ničemu nepomůže - snad jen v daný okamžik. Věřte si, chvalte se, povzbuzujte a plánujte nové zážitky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství