Menu
Úvod  › 

Jak se zbavit přítelkyně stíhačky?

Dělala vám ze života peklo a vy jste se konečně rozhodli to s ní ukončit. Jenže to, že se s ní rozejdete, ještě neznamená, že se vám jí podaří zbavit. Následující tipy vám pomohou ukončit to s ní jednou provždy.

Váš vztah už dlouho nefungoval, ale vaše bývalka to pořád nechce pochopit a stále doufá, že se k ní vrátíte. Zdá se, že si snad ani neuvědomuje, že už její místo obsadila jiná . Pokud řešíte podobnou situaci, nechte se inspirovat vyzkoušenými tipy.

Upřímnost - řekněte pravdu

Nebojte se říkat věci na rovinu. I v případě, že se vám jeví jednodušší předstírat a s pravdou ještě počkat (například pokud vaše ex projevuje  nedostatek sebevědomí, depresivní sklony nebo vyhrožuje sebevraždou), upřímnost je vždy lepší pro vás oba. Pokuste se zůstat slušný a zdvořilý, vulgaritou nebo sarkasmem ničemu nepomůžete. Vaším cílem je přece to, aby vás pochopila a nikoli, abyste zranili její city.

Neprojevujte o ni zájem

Udržujte si odstup. Pokud se čas od času opijete a v alkoholovém opojení se s ní vyspíte, dodáváte jí znovu a znovu naději, že se jednou všechno vrátí do starých kolejí. Jestliže jste si svým rozhodnutím jistí, dodržujte důsledně jakoukoli absenci tělesného kontaktu. Nezapomínejte, že některé hodně vytrvalé stíhačky si dokáží vybájit romantické pokračování vztahu i z toho, že se při konverzaci dotknete jejich ruky.

Profesionální chování v práci

Pokud se s ní musíte vídat například v zaměstnání nebo ve škole, snažte se být diplomatičtí. Chovejte se k ní jako k jakékoli jiné kolegyni či spolužačce a nedávejte najevo, že by vás k sobě vázalo ještě něco jiného. V žádném případě se nenechte zatáhnout do diskuse o vašich citech či dokonce společných vzpomínkách. Kromě fyzického odstupu udržujte i odstup emoční.

Držte se svého slova

Stůjte si za svým. Už těžko můžete udělat větší chybu, než se s ní jeden týden rozejít a další se nechat umluvit k pokračování ve vztahu. Nemůžete se divit, že se o vás dál pokouší a nechce se vzdát, protože doufá, že vás znovu obměkčí. Stejného efektu dosáhnete, pokud jí oznámíte, že budete udržovat odstup, ale denně s ní budete rozprávět. Buďte zásadoví, jakmile se to jednou rozhodnete skončit. V žádném případě jí neříkejte, že k ní stále ještě něco cítíte, nebo že ji dokonce milujete. Pokud před ní ze soucitu pronášíte věty typu: "Já vím, že nám to spolu klapalo a stále tě miluji, ale už s tebou nemohu být," dáváte jí protichůdné signály a zbytečnou naději.

Váš nový vztah je pro ni TABU!

Rozhodně s ní nerozebírejte detaily ze svého nového vztahu. Detaily ze života vaší nové přítelkyně sdělené vaší bývalce by se mohly velmi rychle obrátit proti vám. Pokud jí řeknete, kde pracuje a bydlí váš nový objev, nebo jí ukážete fotografie, jen tak přiživíte její posedlost. Pokud je skutečně neodbytná a její pozornost začíná nabývat fanatických rysů, promluvte si s jejími přáteli a požádejte je, aby s ní promluvili. Od "nezávislého pozorovatele" možná to možná přijme lépe než od vás.

Važte slov

Buďte opatrní při volbě slov. Zvlášť pokud je "křehká" (depresivní, má sebevražedné sklony a podobně), bude pro vás velmi užitečné promluvit si s někým, kdo ji dobře zná a poradit se o vhodném způsobu komunikace. I v případě, že věci dopadnou nejhorším možným způsobem a ona se pokusí o sebevraždu, pamatujte si, že za její činy v žádném případě nenesete zodpovědnost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství