Menu
Úvod  › 

Může fungovat přátelství s ex?

Vztah vám nevyšel, láska vyprchala, ale neradi byste o sebe navzájem přišli. Přece jen si rozumíte, máte se stále rádi, a tak byste mohli být kamarádi. Nebo ne?

Existuje přátelství mezi holkou a klukem? Dá se vůbec přátelit, když v minulosti mezi vámi byla láska? To jsou velmi těžké otázky. Já jsem se rozhodla je lehce rozebrat a tady jsou fakta, která jsem si vyvodila.

Za jaké situace to skončilo?

Nejprve je nutné si uvědomit, jak celý váš vztah skončil. A proč skončil. Bylo to bolestivé, hádavé a nepříjemné? Pak vaše přátelství nepůjde ihned. Pokud si ji nachytal se svým kamarádem v posteli, tak ji zřejmě nedokážeš jen tak odpustit a dělat jakože se nic nestalo. Pokud vaše láska pouze vypršela a jste schopni se nadále vídat, pak je to lepší verze.

Jste oba odmilovaní?

Asi ti nemusím připomínat, že jestli je jeden z vás ještě stále zamilovaný, tak přátelství nebude fungovat. Bude neustále doufat v něco víc. Nenápadně tě bude lovit zpět, mrkat po tobě očky, připomínat ti, jak hezké to bylo... Pro vás oba (hlavně pro ni) bude lepší, když to utnete. Nebude se trápit a bude mít šanci najít si někoho nového.

Je všechno vyřešeno?

Neměli by mezi vámi být nevyřešené problémy. Jako poslední tečku rozchodu si spolu sedněte a vyříkejte si vše, co vám kdy vadilo, co máte na srdci a tak dále. Když bys to v sobě dusil, mohlo by se stát, že by to poté z tebe vyletělo při nevhodné příležitosti a váš přátelský vztah by nebyl čistý.

Přátelství ano, ale ne tolik intenzivní!

Někteří zastávají názor, že přátelství mezi mužem a ženou může fungovat za předpokladu, že nebude tolik intenzivní. Nehrajte si na nejlepší kamarády, prostě jen známí, co když se potkají, tak se pozdraví, jsou schopni spolu někde v hospodě pokecat, ale netráví spolu hodiny a hodiny denně. Dovedeš si představit, že byste byli nejlepší kamarádi a ona s tebou řešila, s kým spala, koho chce a kdo ji nabaluje? Zvrácené.

Chce to čas!

Všechno to chce čas. Zřejmě hned po rozchodu nepůjde dělat, jakože se nic nestalo, že jste oba v pohodě a dokážete se dále kamarádit. Možná když tomu dáš čas, až vše vyprší, tak začnete nanovo už JEN jako kamarádi. To je ta nejlepší verze!

Do vašeho vztahu nevidím, oba vás neznám. Někdy to může fungovat a někdy zase ne. Každopádně za zkoušku nic nedáte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství